V Košicích se na zkoušku přihlásilo 102 hráčů. Smlouvu chce i bývalý gólman TELH

Foto: Vladimír Škorpík, hcpce.cz

11. srpna 18:11

Václav Jáchim

Z ekonomických důvodů dlouho nebylo jasné, jaký bude osud košického hokejového klubu. Poté, co finanční příspěvek potvrdily tamní ocelárny. budují na východě Slovenska tým pro novou sezonu. Pomoci k tomu má i nezvykle početná zkouška, původně se do ní přihlásilo 102 hráčů!

Chance liga na Hokejka TV

Aby mohl být tzv. try-out smysluplný, musel být počet uchazečů redukován. Jak košický klub informuje na svém webu, výběr uskutečnila skupina trenérů v čele se sportovním ředitelem Janem Šťastným. Patří do ní mj. bývalí úspěšní reprezentanti Peter Bartoš, Miroslav Marcinko nebo Marcel Šimurda.

Výsledkem je nominace 27 hokejistů, kteří si to během čtyř dní rozdají o smlouvy. Proběhnou dva tréninky a dva modelové zápasy. „V prvním mužstvu se představí hráči, s nimiž už máme podepsanou předběžnou dohodu, doplní je mladí perspektivní odchovanci. Za druhý tým nastoupí vybraní kandidáti na zkoušku. Výkony bude sledovat skupina trenérů, která bude hodnotit hokejové parametry, ale i vystupování mimo led," uvedl na klubovém webu Jan Šťastný.

Jedním z nejzkušenějších adeptů na místo v kádru je Tomáš Halász (na horním snímku). Třicetiletý gólman už za tým z východu Slovenska v minulosti chytal, po sezoně 2015-16 odešel do české TELH a nastupoval za Dynamo, Litvínov či v Mladou Boleslav. Předtím krátce působil ve Vítkovicích a byl rovněž hráčem Olomouce.

V uplynulé sezoně nastupoval Halázs za maďarský tým MAC Budapešť, nyní by se rád vrátil do Košic. Na zkoušku jinak dorazili spíš mladší hráči. Obránce Dávid Boldižár byl v ročníku 2018-19 členem kádru Slovanu Bratislava pro KHL, za slovenské juniorské reprezentace v minulosti nastupovali gólman Dominik Riečický, obránci Miroslav Macejko, Miroslav Novota, útočníci Róbert Dzugan, Matúš Havrila nebo Dominik Šimčák.

Většina účastníků zkoušky byla nebo stále je spjatá s košickým hokejem. „Šanci dostanou mladí i starší hráči, kteří splní naše nároky na obsazení, resp. doplnění kostry týmu. Hledat budeme konkrétní pozice a typy hráčů," doplnil Šťastný.

Košický klub má podle jeho vyjádření předběžnou dohodu se 14 hokejisty, přičemž osm z nich hrálo za Košice minulou sezonu. Klub má na hráče k dispozici 300 tisíc eur, což je zhruba čtvrtina z loňského rozpočtu. Vedení se domluvilo na prodloužení spolupráce s Michalem Chovanem, v nejbližších dnech budou zveřejněna jména dalších hráčů, s nimiž klub uzavřel kontrakty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz