Zápis nového člena

nebo
Už máš účet? Přihlášení

V naší nejvyšší soutěži už hrály víc než dvě stovky cizinců, prvním byl Kanaďan Legget

10. září 2011, 0:38

Václav Jáchim

Už víc než 200 zahraničních hokejistů nastoupilo v nejvyšší federální a samostatné české extralize. Domácí nejvyšší soutěž se bez krajánků obešla až do ročníku 1990-91. Rok po společenských změnách dorazil do Zlína průkopník, Kanaďan Allan Legget. Vysokého zadáka, jenž ve světovém hokeji nezanechal žádnou stopu, brzy následovali další.

Jágr Chance liga

Američané Miller, Popiel, Weiss, nebo Ukrajinci z tehdejšího Sovětského svazu Kotěnok, Mudrov, Kucenko či Gončarenko, kteří nastupovali za Slovan Bratislava. Po rozdělení federace získali v české extralize značnou převahu krajánci ze Slovenska. Je to logické. Kromě hokejového umění je totiž zdobí snadná adaptace, v jejich případě také odpadá jazyková bariéra.

Od podzimu 1990 se počet cizinců utešeně rozrůstal. V seznamu najdeme neznámé tváře, jako jsou Kulev, Hillbom, Kiviaho, Sidljarov. Tihle hráči většinou stihli pouze několik zápasů a hned zase zmizeli. Naopak jiní přišli s velkou pověstí. Sergej Petrenko vyhrál v roce 1992 olympijské hry, Igor Varickij byl mistrem světa 1993. Janne Laukkanen dorazil do Českých Budějovic krátce poté, co na Hrách v Lillehammeru vybojoval bronz.

Do nejvyšší soutěže zasáhli rovněž někteří hokejisté se zkušenostmi z NHL. Kanadský zadák Richard Brown si zahrál za Vancouver, ruský bek Denis Cygurov působil v Buffalu. Zámořskou ligu dřívě či později okusili také Laukkanen, Virta, Sekeráš, Benda, Bača, Bartoš, Karamnov, Štrbák, Petrenko, A. Nedorost, Somík, Dóme, Aitken, Vaic, Gron, Cisár, Droppa či Bartečko.

Kuriozitou byl start kanadského útočníka Brendana Morrisona za Pardubice, kam pozdějšího mistra světa nasměroval Patrik Eliáš, jeho tehdejší spoluhráč z New Jersey. V sezoně 2004-05 bavili diváky na českých stadionech další skvělí hráči. Výluka NHL umožnila příjezd Pálffyho, Stümpela, Radivojeviče, Cibáka, Mezeie.

V následujícím přehledu uvádíme seznam krajánků, kteří zatím zasáhli do federální i české nejvyšší soutěže. Z hlediska úspornosti jsou hráči uvedeni podle sezon, ve kterých u nás začali působit. Jde o chronologický výčet. Jestliže někdo změnil dres a nastoupil i v dalších ročnících, zaznamenali jsme to pouze heslovitě v závorce za jeho jménem.

Přehled cizinců v naší nejvyšší soutěži:

1990-91:

Allan Legget (Kanada, Zlín), Gennadij Kotěnok (SSSR, Slovan Bratislava), Oleg Mudrov (SSSR, Slovan Bratislava), Brian Popiel (USA, Olomouc), Douglas Weiss (USA, Olomouc), Denis Miller (USA, Č. Budějovice).

1991-92:

Viktor Kucenko (Společenství nezávislých států, Slovan Bratislava), Viktor Gončarenko (SNS, Slovan Bratislava), Andrej Zemljanskij (SNS, Poprad).

1992-93:

Andrej Andrejev (Rusko, Trenčín), Lloyd Pelletier (Kanada, Litvínov).

1993-94:

Richard "Cam" Brown (Kanada, Olomouc), Václav Nedomanský ml. (Litvínov, Kanada), Vladimír Kapulovskij (Rusko, Pardubice), Igor Rasko (Rusko, Pardubice), Hirojuki Murakami (Japonsko, Kladno), Dmitrij Těpljakov (Rusko, Sparta Praha), Rastislav Paľov (Slovensko, Sparta Praha, později Pardubice), Janne Laukkanen (Finsko, Č. Budějovice), Sergej Kulev (Rusko, Vítkovice), Olegs Znaroks (Lotyšsko, Vítkovice), Igors Pavlovs (Lotyšsko, Vítkovice), Arne Kroták (Slovensko, Zlín, později Třinec), Slavomír Pavličko (Slovensko, Zlín), Habart Wittlinger (Slovensko, Zlín), Václav Nedomanský ml. (Kanada, Litvínov), Kim Ahlroos (Finsko, Hradec Králové, prolínací soutěž), Marco Poulsen (Finsko, Hradec Králové, prolínací soutěž), Kimmo Hyttinen (Finsko, Hradec Králové, prolínací soutěž), Peter Košťál (Slovensko, J. Hradec), Roman Veber (Slovensko, J. Hradec, později Olomouc), Juraj Volár (Slovensko, J. Hradec), Niklas Hede (Finsko, J. Hradec, prolínací soutěž), Tony Virta (Finsko, J. Hradec, prolínací soutěž).

1994-95:

Alexej Jaškin (Rusko, Vsetín), Andrej Galkin (Rusko, Vsetín, později Opava), Roman Stantien (Slovensko, Vsetín, později také Vítkovice, Č. Budějovice), Alexander Savickij (Ukrajina, Plzeň), Peter Veselovský (Slovensko, Plzeň), Anatolij Najda (Ukrajina, Slavia Praha, později Plzeň a Opava), Vadim Kulabuchov (Ukrajina, Slavia Praha), Andrej Jakovenko (Rusko, Slavia Praha, později Havířov), Miroslav Hlinka (Slovensko, Sparta Praha, později Zlín, K. Vary, Pardubice, měl i české občanství), Andrej Potajčuk (Rusko, Sparta Praha), Juris Opulskis (Lotyšsko, Vítkovice).

1995-96:

Sergej Butko (Rusko, Litvínov), Normunds Sejejs (Lotyšsko, Litvínov, později K. Vary ), Michail Fadějev (Ukrajina, Litvínov, později Jihlava), Alexej Tkačuk (Rusko, Sparta Praha), Jan Benda (Německo, Slavia Praha, později Sparta Praha, Litvínov, Zlín), Waldemar Klisiak (Polsko, Vítkovice), Ľubomír Sekeráš (Slovensko, Třinec, později také Zlín),  Jozef Daňo (Slovensko, Třinec), Roman Kontšek (Slovensko, Třinec, později Havířov), Miloš Rehák (Slovensko, Třinec), Miroslav Škovira (Slovensko, Rehák), Alexej Mjagkich (Rusko, Pardubice), Alexander Těrechov (Rusko, Pardubice), Karol Rusznyák (Slovensko, Pardubice), Gatis Ceplis (Lotyšsko, Brno), Michal Barto (Slovensko, Brno, později Havířov), Miroslav Michalek (Slovensko, Olomouc), Stanislav Medřík (Zlín, Slovensko)..

1996-97:

Robert Schistad (Norsko, Sparta Praha), Andrej Kvartalnov (Rusko, Litvínov), Vladimír Antipin (Kazachstán, Č. Budějovice), Vadim Podrezov (Rusko, Zlín, později Plzeň), Dmitrij Jerofjejev (Rusko, Vítkovice, později také Třinec), Alexander Prokopjev (Rusko, Vítkovice), Andrej Sidljarov (Rusko, Vítkovice), Alexej Pogonin (Rusko, Vítkovice), David Musial (Německo, Olomouc), Jerguš Bača (Slovensko, Olomouc), Martin Mižík (Slovensko, Olomouc), Alexander Cypljakov (Bělorusko, Pardubice), Ján Pleva (Slovensko, Slavia Praha, později Vítkovice a Plzeň), Denis Cygurov (Rusko, Opava), Valerij Bělov (Rusko, Opava), Eduard Gorbačov (Rusko, Opava), Vladimír Potapov (Rusko, Opava), Egidijus Bauba (Litva, Opava), James Bruce (Opava, Kanada), Otto Haščák (Slovensko, Vsetín a Zlín), Tommy Kiviaho (Finsko, Litvínov).

1997-98:

Alexander Čerbajev (Rusko, Vítkovice), Denis Afinogenov (Rusko, Litvínov), Rail Muftijev (Rusko, Litvínov), Dmitrij Denisov (Rusko, Litvínov), Branislav Jánoš (Slovensko, Zlín, později Třinec, Vítkovice), Ján Lipiansky (Slovensko, K. Vary, později Vsetín), Niclas Hillbom (Švédsko, Opava), Jaromír Dragan (Slovensko, Zlín).

1998-99:

Igor Varickij (Rusko, Vítkovice), Vadim Brezgunov (Rusko, Vítkovice), Oleg Romanov (Bělorusko, Litvínov), Vadim Bekbulatov (Bělorusko, Litvínov), Peter Bartoš (Slovensko, Č. Budějovice), Bogdan Savenko (Ukrajina, Havířov), Masanori Kon (Japonsko, Kladno).

1999-00:

Marko Palo (Finsko, Vsetín), Jukka Seppo (Finsko, Vsetín), Vitalij Karamnov (Rusko, Vsetín), Oleg Antoněnko (Bělorusko, Vsetín), Ján Pardavý (Slovensko, Vsetín, později Znojmo), Ján Homér (Slovensko, Zlín), Patrik Luža (Slovensko, Zlín, později Havířov, Vsetín, Pardubice), Pavel Valko (Slovensko, Zlín, později Znojmo), Vladimír Vlk (Slovensko, Třinec), Miha Rebolj (Slovinsko, Sparta Praha, později K. Vary a Litvínov), Stanislav Jasečko (Slovensko, Č. Budějovice, později Vítkovice, Plzeň), Daniel Babka (Slovensko, Č. Budějovice), Martin Štrbák (Slovensko, Litvínov, později Vsetín, Pardubice), Andrej Novotný (Slovensko, Pardubice, později Zlín, Ústí n. L., Kladno), Miroslav Mosnár (Slovensko, Pardubice), Brendan Morrison (Kanada, Pardubice), Dmitrij Gogolev (Rusko, Vítkovice), Sergej Petrenko (Rusko, Vítkovice), Martin Miklík (Slovensko, Havířov), Marcel Hanzal (Slovensko, Havířov), Pavol Pekárik (Slovensko, Havířov), Pavol Rybár (Slovensko, Znojmo), Peter Pucher (Slovensko, Znojmo, později Pardubice, Brno), Marek Uram (Slovensko, Znojmo, později Vítkovice), Peter Bohunický (Slovensko, Kladno, později také K. Vary a Zlín).

2000-01:

Andrej Nedorost (Slovensko, Plzeň, později K. Vary, Ústí n. L.), Anton Lezo (Slovensko, Litvínov), Vesa Karjalainen (Finsko, Litvínov), Radovan Somík (Slovensko, Zlín, později Vsetín, Pardubice), Tomáš Harant (Třinec, později Havířov, K. Vary, Č. Budějovice, Liberec), Richard Kapuš (Slovensko, Třinec), Róbert Dóme (Slovensko, Třinec a Kladno), Ladislav Čierny (Slovensko, Č. Budějovice), Róbert Tomík (Slovensko, K. Vary, později Sparta Praha, Vsetín, Zlín, Třinec), Richard Pavlikovský (Slovensko, Havířov), Ján Kobezda (Slovensko, Vítkovice), Dušan Andrašovský (Slovensko, Plzeň, později Pardubice, Zlín), Boris Žabka (Slovensko, Zlín, později Třinec, Slavia Praha, Liberec, Ml. Boleslav), Johnathan Aitken (Kanada, Sparta Praha), Vlastimil Plavucha (Slovensko, Třinec), Miloš Melicherík (Slovensko, Havířov).

2001-02:

Karol Bartánus (Slovensko, Zlín, později Havířov a Kladno), Roman Chatrnúch (Slovensko, Slavia Praha a Kladno), Miroslav Šimonovič (Slovensko, Plzeň), Jozef Voskár (Slovensko, Plzeň, později K. Vary a Havířov), Ján Plch (Slovensko, Znojmo), Slavomír Hriňa (Slovensko, Vsetín, později Zlín), Ľubomír Vaic (Slovensko, Vsetín, později Liberec, Sparta Praha), Marek Dubec (Slovensko, Vsetín, také Zlín), Tomáš Frolo (Slovensko, Vsetín, později Třinec, Č. Budějovice, Ml. Boleslav, Plzeň), Dmitrij (Rodin) Suur (Estonsko, K. Vary), Juraj Štefanka (Slovensko, K. Vary, později Plzeň, Kladno, Vítkovice, Znojmo, Třinec, Slavia, Ml. Boleslav), Dušan Pohorelec (Slovensko, Havířov), Radoslav Kropáč (Slovensko, Havířov, později Liberec, Pardubice, Slavia Praha, Třinec, Vítkovice), Pavol Riečičiar (Slovensko, Litvínov), Michal Kolařík (Třinec, Slovensko)..

2002-03:

Ján Mucha (Slovensko, Č. Budějovice, později K. Vary), Leszek Laszkiewicz (Polsko, Vítkovice, později Havířov), Marek Kolba (Slovensko, Havířov), Andrej Hebar (Slovinsko, Havířov, později Třinec), Juraj Ďurčo (Slovensko, Havířov), Marián Fiľo (Slovensko, Havířov), René Pucher (Slovensko, Havířov), Martin Opatovský (Slovensko, K. Vary, později Třinec), Marek Topoli (Slovensko, K. Vary), Ľubomír Pištek (Slovensko, Pardubice, později Vsetín, Vítkovice, Zlín, Třinec), Ľubomír Hurtaj (Slovensko, Plzeň, později K. Vary, Vítkovice), Dominik Graňák (Slovensko, Slavia Praha), Martin Čakajík (Slovensko, Liberec, později Třinec, Znojmo, Plzeň), Gregor Polončič (Slovinsko, Třinec), Stanislav Gron (Slovensko, Vítkovice, později Slavia Praha), Peter Bartek (Slovensko, Vsetín), Rastislav Lipka (Slovensko, Zlín), Tomáš Iglo (Slovensko, Zlín), Martin Bartek (Slovensko, Zlín, později Pardubice), Marek Zagrapan (Slovensko, Zlín, později Třinec), Marián Cisár (Slovensko, Znojmo).

2003-04:

Miroslav Ďurák (Slovensko, Č. Budějovice, později Třinec, Zlín), Andrej Mezin (Bělorusko, Č. Budějovice), Miroslav Vantroba (Slovensko, Košice), Martin Kivoň (Slovensko, K. Vary), Miroslav Lažo (Slovensko, Kladno), Peter Podhradský (Slovensko, Pardubice, později Liberec a Třinec), Rudolf Verčík (Slovensko, Liberec, později Jihlava), Ivan Droppa (Slovensko, Slavia Praha, později Litvínov), Michal Hreus (Slovensko, Litvínov), Tomaž Razingar (Slovinsko, Pardubice, také Vsetín), Tomáš Chrenko (Slovensko, Slavia Praha, později K. Vary), Ľuboš Bartečko (Slovensko, Sparta Praha), Gabriel Špilár (Slovensko, Sparta Praha, později Zlín), Karol Sloboda (Slovensko, Sparta Praha, později Slavia Praha, K. Vary, Vítkovice), Michal Hudec (Slovensko, Vsetín, později Č. Budějovice), Juraj Prokop (Slovensko, Vsetín), Matej Badiura (Slovinsko, Vsetín), Peter Barinka (Slovensko, Zlín, později Třinec, Ml. Boleslav), Erik Weissmann (Slovensko, Zlín, později Vítkovice), Igor Murín (Slovensko, Zlín), Igor Rataj (Slovensko, Znojmo, později Liberec, Plzeň, Slavia Praha).

2004-05:

Žigmund Pálffy (Slovensko, Slavia Praha), Jozef Stümpel (Slovensko, Slavia Praha), Martin Cibák (Slovensko, Plzeň), Branislav Mezei (Slovensko, Třinec, později Plzeň, Pardubice), Ján Lašák (Slovensko, Pardubice), Andrej Podkonický (Slovensko, Liberec, později Kometa Brno), Miroslav Kováčik (Slovensko, Zlín, později Třinec), Stanislav Hudec (Slovensko, Vítkovice, později Plzeň, Sparta Praha, Č. Budějovice, Třinec), Juraj Cebák (Slovensko, Vítkovice), Branislav Kvetan (Slovensko, Znojmo), Branko Radivojevič (Slovensko, Vsetín), Dušan Devečka (Slovensko, Jihlava), Martin Zajac (Slovensko, Jihlava), Ivan Majeský (Slovensko, Sparta Praha, později Kladno), Jason Marshall (Kanada, Plzeň), Róbert Filc (Slovensko, Vítkovice), Edgars Masalskis (Lotyšsko, K. Vary, později Jihlava), Rok Pajič (Slovinsko, Liberec, později Ústí n. L., Ml. Boleslav), David Havíra (Slovensko, Vsetín, později Pardubice), Miroslav Zálešák (Slovensko, Litvínov, později Třinec), Connor Dunlop (USA, Litvínov), Michail Jaškin (Vsetín, Rusko).

2005-06:

Peter Klouda (Slovensko, Pardubice), Ján Tabaček (Slovensko, Sparta Praha), Richard Stehlík (Slovensko, Sparta Praha, později Vítkovice, Kometa Brno), Peter Kocák (Slovensko, Plzeň), Halvor Hastad-Evjen (Norsko, Znojmo), Ville Varakas (Finsko, Znojmo), Sasu Hovi (Finsko, Vsetín, později Kometa Brno), Roman Gorev (Rusko, Vsetín), Andrej Petrakov (Rusko, Třinec, později Znojmo), Rudolf Huna (Slovensko, Třinec, později Vítkovice), Roman Tomas (Slovensko, Třinec, později Litvínov, Plzeň, Vítkovice, Ml. Boleslav), René Vydarený (Slovensko, Č. Budějovice, později Sparta Praha), Roman Tvrdoň (Slovensko, Plzeň), Junji Sakata (Japonsko, Plzeň), Lubomír Vaškovič (Slovensko, Znojmo), Antti-Pekka Lamberg (Finsko, Vsetín), Anton Ponomarev (Rusko, Vsetín), Lukáš Zeliska (Slovensko, Třinec), Peter Fabuš (Slovensko, Třinec, později Plzeň, Ml. Boleslav), Marcin Kolusz (Polsko, Třinec), Lukáš Handlovský (Slovensko, Sparta Praha, později Ml. Boleslav), Dušan Brincko (Slovensko, Vsetín), Tomáš Brňák (Slovensko, K. Vary, později Ml. Boleslav).

2006-07:

Igor Pohanka (Slovensko, Sparta Praha), Matej Cunik (Slovensko, Sparta Praha), Tomáš Špila (Slovensko, Slavia Praha), Maris Jass (Lotyšsko, Slavia Praha), Vitali Taskinen (Finsko, Slavia Praha), Christoph Harand (Rakousko, Znojmo), Branislav Fábry (Slovensko, Znojmo), Róbert Krajči (Slovensko, Č. Budějovice, později Ústí n. L.), Lukáš Bokroš (Slovensko, Zlín), Ondrej Mikula (Slovensko, Vítkovice), Matej Hamrák (Slovensko, Vítkovice), Juris Stals (Lotyšsko, Třinec), Peter Frühauf (Slovensko, Třinec), Jaroslav Koma (Slovensko, Pardubice, později Litvínov, Brno), František Skladaný (Slovensko, K. Vary), Martin Baran (Slovensko, K. Vary), Martin Gálik (Slovensko, K. Vary), Guntis Galvinš (Lotyšsko, Vsetín), Armands Berzinš (Lotyšsko, Vsetín), Igor Bobček (Slovensko, Vsetín, později Třinec), Ľubomír Sabol (Slovensko, Vsetín), Marek Grill (Slovensko, Vsetín), Sami Vehviläinen (Finsko, Vsetín), Jonas Andersons (Lotyšsko, Vsetín, později Třinec), Lauris Darzinš (Lotyšsko, Vsetín, později Třinec), Matti Näätänen (Finsko, Vsetín), Jure Verlič (Slovinsko, Vsetín).

2007-08:

Aleksandrs Jerofejevs (Lotyšsko, Sparta Praha), Tibor Melichárek (Slovensko, Sparta Praha, později Č. Budějovice), Baron Becker (USA, Sparta Praha), Charlie Cook (USA, Sparta Praha), Michal Valent (Slovensko, Sparta Praha, později Ml. Boleslav), Michal Klejna (Slovensko, Pardubice), Richard Rapáč (Slovensko, Liberec, později Kometa Brno), Milan Bartovič (Slovensko, Liberec), Ivan Švárny (Slovensko, Třinec, později Litvínov), Tomáš Malec (Slovensko, Třinec, později Kometa Brno), Richard Pánik (Slovensko, Třinec), Jakub Rumpel (Slovensko, K. Vary), Rastislav Dej (Slovensko, K. Vary), Tomáš Nádašdi (Slovensko, Kladno), Róbert Petrovický (Slovensko, Vítkovice), Michal Novák (Slovensko, Vítkovice), Jekabs Redlihs (Lotyšsko, Plzeň), Róbert Liščák (Slovensko, Ústí n. L.), Rastislav Špirko (Slovensko, Ústí n. L., později Pardubice), Martin Šagát (Slovensko, Ústí n. L., později Ml. Boleslav), Marek Zukal (Slovensko, Ústí n. L., později Pardubice), Tomáš Hiadlovský (Slovensko, Ústí n. L.), Marek Hovorka (Slovensko, Ústí n. L., později Kladno).

2008-09:

Lukáš Martinka (Slovensko, Slavia Praha), Vasilij Vinogradov (Rusko, Sparta Praha), Alexej Zykin (Rusko, Sparta Praha), Yorick Treille (Francie, Vítkovice, později Sparta Praha), Andrej Kollár (Slovensko, Zlín), Peter Smrek (Slovensko, Plzeň), Martin Walter (Německo, Litvínov), Július Šinkovič (Slovensko, Litvínov), Jozef Balej (Slovensko, Třinec, později Kometa Brno), Patrik Lušňák (Slovensko, Třinec), Tero Leinonen (Finsko, Liberec), Denis Kazjonov (Rusko, Ml. Boleslav), Boris Flamík (Slovensko, Ml. Boleslav), Jozef Lukáč (Slovensko, Ml. Boleslav), Rastislav Konečný (Slovensko, Ml. Boleslav).

2009-10:

Marek Haščák (Slovensko, K. Vary), Atvars Tribuncovs (Lotyšsko, K. Vary), Dmitrij Zjuzin (Rusko, K. Vary), Alexander Loginov (Rusko, K. Vary), Noah Clarke (Kanada, Slavia Praha), Darcy Campbell (Kanada, Slavia Praha), Petr Macholda (Německo, Sparta Praha), Doug O´Brien (Kanada, Plzeň, později Sparta Praha), Mark Bomersback (Kanada, Plzeň), Tyler Scofield (Kanada, Plzeň), Jim Jackson (USA, Plzeň), Lukáš Hvíla (Slovensko, Plzeň), Colby Genoway (Kanada, Pardubice), Jeff Jillson (USA, Pardubice), Aaron MacKenzie (Kanada, Pardubice), Adam Pineault (USA, Pardubice), František Gerhát (Slovensko, Litvínov), Juraj Majdan (Slovensko, Litvínov), Peter Sivák (Slovensko,Zlín), Denis Rehák (Slovensko, Vítkovice), Jason DeSantis (USA, Liberec), Dennis Packard (USA, Liberec), Matt Spiller (Kanada, Liberec), Miko Malkamäki (Finsko, Liberec), Peter Hamerlík (Slovensko, Třinec), Vladimír Kútny (Slovensko, Třinec), Markku Tähtinen (Finsko, České Budějovice), Martin Šterbák (Slovensko, Ml. Boleslav), Michal Macho (Slovensko, Ml. Boleslav), Esa Lehikoinen (Finsko, Mladá Boleslav), Teemu Virkkunen (Finsko, Ml. Boleslav), Alex Bourret (Kanada, Kometa Brno).

2010-11:

Josh Langfeld (USA, Plzeň), Nick Johnson (USA, Plzeň), John Lammers (Kanada (Plzeň), Nicolas St. Pierre (Kanada, Plzeň), Jiří Bicek (Slovensko, Kladno), Sacha Treille (Francie, Kladno, později Sparta Praha), Samvel Mnacjan (Rusko, Kladno), Brian Salcido (USA, Sparta Praha), Marek Bartánus (Slovensko, Sparta Praha, později K. Vary), Bryan McGregor (Kanada, Třinec), Darrell Hay (Kanada, Ml. Boleslav, později Liberec), Juraj Sýkora (Slovensko, Vítkovice), Peter Húževka (Slovensko, Vítkovice), Tomáš Klíma (Slovensko, K. Vary), Lukáš Klíma (Slovensko, K. Vary), Petri Kokko (Finsko, K. Vary), Duncan Milroy (Kanada, Ml. Boleslav), Scott Barney (Kanada, Ml. Boleslav), Peter Mikuš (Slovensko, Ml. Boleslav, později Č. Budějovice), Alexejs Širokovs (Lotyšsko, Kometa Brno), Branislav Jankovič (Kometa Brno, Slovensko).

2011-12:

Michal Chovan (Slovensko, Třinec), Rob Davison (Kanada, Třinec), Darcy Verot (Kanada, Třinec), Corey Elkins (USA, Pardubice), Casey Borer (USA, Pardubice), Jonathan Sim (Kanada, Pardubice), Dalibor Bortňák (Slovensko, Liberec), Geoff Kinrade (Kanada, Plzeň), Martin Hujsa (Slovensko, Litvínov), Ján Brejčák (Slovensko, Litvínov), Martin Gründling (Slovensko, K. Vary), Juraj Valach (Slovensko, Kometa Brno), Roman Tománek (Slovensko, Ml. Boleslav), Aleš Kranjc (Slovinsko, Č. Budějovice), Jason Lepine (Kanada, Kladno), Gord Baldwin (Kanada, Ml. Boleslav), Alex Foster (USA, Sparta Praha), Troy Milam (USA, Sparta Praha), Adam Lapšanský (Slovensko, Sparta Praha), Mário Bližňák (Slovensko, Sparta Praha), Michal Sersen (Slovensko, Sparta Praha), Michal Lukáč (Slovensko, Kladno),

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz