V Olomouci by mohla vyrůst moderní hala za víc než miliardu. Podívejte se!

Foto: Developer Redstone

Že by byla v Olomouci zcela nová hala i s využitím pro hokej? O tom se mluví už déle… Na konci minulého roku developerská skupina Redstone přišla s návrhem projektu zhruba za 1,2 miliardy korun.

„Připravujeme plně multifunkční halu, tedy flexibilně průběžně modifikovatelný objekt pro řadu kolektivních a individuálních sportů a kulturní – případně společenské akce s velkým počtem účastníků. Převažující funkce bude sportovní, zde s převahou hokeje,“ říká exkluzivně mluvčí společnosti Redstone Petr Hlávka.

V hale na ulici Velkomoravská by měl své zázemí extraligový klub HC Olomouc, ale dočkat by se mohly i jiné celky a oddíly. Součástí projektu by mohla být i malá tréninková hala pro hokej, krasobruslení nebo veřejné bruslení.

„V hale by měla probíhat všechna domácí utkání HC Olomouc a měla by být plnohodnotným zázemím klubu. Součástí úvah o projektu je i umístění tréninkové malé haly pro hokej, krasobruslení a veřejné bruslení buď na Velkomoravské ulici, nebo na jiných pozemcích skupiny Redstone. V tomto rozsahu by projekt představoval plnohodnotné zázemí pro seniorský i juniorský hokej,“ vysvětluje.

Foto: Developer Redstone

Došlo by i na tým Univerzity Palackého, který hraje Univerzitní hokejovou ligu? Zatím totiž hraje v Uničově, případně současnou přípravu v Prostějově.

„To už je věc detailního jednání o možné časové koordinaci jednotlivých akcí v hale, principiálně každý sport, pro který je hala vhodná a který se podaří začlenit do provozního kalendáře, je v hale vítán,“ ujišťuje zástupce Redstone.

„V případě řady sporů jde zejména o zápasy s větší návštěvou jako jsou významné prvoligové zápasy, pohárová či mezistátní utkání,“ doplňuje Hlávka.

Univerzita Palackého by potencionální novou halu mohla využít i jinak než hokejově. „Lze si představit například větší společenské či kongresové akce,“ přibližuje tiskový mluvčí společnosti.

Však pokud by vše klaplo, tak by se Olomouc mohla těšit i na významné kulturní události. „Zejména velké koncerty rockové, populární a vážné hudby, muzikálová představené, lední revue, artistická vystoupení a jiné podobné kulturní akce, které diváci znají z třeba z hal v Praze, Brně či Ostravě,“ předesílá Hlávka.

Foto: Developer Redstone

A problém by neměly být ani případné kolize mezi sportovními a společenskými událostmi. Termíny jsou většinou známé dlouho dopředu.

Hlavně samotná přeměna haly by trvala opravdu chvíli…

„Plně multifunkční haly umožňují přeměnu ze sportovního na kulturní uspořádání ze dne na den. Úprava plochy a celkového uspořádání pro nadcházející akci se řeší v průběhu několika hodin,“ dodává za Redstone Hlávka. 

Velkomoravská ulice? Skvělá poloha nedaleko centra

Pokud by vše vyšlo a byl by projekt i podpořen městem a krajem, trvala by samotná realizace čtyři nebo pět let.

A proč se vybralo zrovna místo na Velkomoravské ulici?

„Redstone považuje lokalitu za ideální. Území svou velikostí umožňuje velkorysé a plnohodnotné řešení, má skvělou polohu nedaleko centra města, výbornou dopravní dostupnost a tak dále. Skupina Redstone nabídla pomoc městu s řešením dlouhodobě neúnosné situace zastaralého stadionu v centru města,“ informuje společnost majitele Richarda Morávka.

Redstone by chtěl vstoupit s městem a krajem do jednání o finanční podpoře provozování haly. I proto se majitel společnosti účastnil jednání rady města o celkovém projektu už na konci minulého roku.

„Radní slíbili, že se budou nabídkou zabývat, oficiální reakci dosud nemáme,“ dodává Hlávka.

Foto: Developer Redstone

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz