V Olomouci hlásí nováčka do útoku. Mora získala mladíka z Komety

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Postupně se jim tenčí marodka, v Olomouci zároveň hlásí i příchod dalšího útočníka z Komety. Dres Mory na podzim oblékali Silvester Kusko a Jakub Valský, tentokrát na Hanou zamířil mladík Michal Kunc. Olomoucký klub o tom informuje na svém webu.

O Kapku lepší hokej

Akce byla domluvena delší dobu, pozdrželo ji ovšem Kuncovo zranění. „Věděl jsem o tom asi tři týdny dopředu, ale měl jsem zraněnou nohu, takže jsem to nemohl urychlit. Doufám, že jsem tu ve správný čas,“ uvedl dvacetiletý rodák z Brna pro web olomouckého klubu

Kunc v letošní sezoně sehrál za Kometu 18 extraligových utkání a zaznamenal jednu nahrávku, jeden start si připsal i v Chance lize, kde nastoupil za Třebíč. Přesun do Olomouce bere jako vhodnou příležitost, jak získat další zkušenosti a mezi mantinely nejvyšší soutěže zdomácnět.

Na Hané zůstane minimálně do konce sezony, o nové štaci sbíral informace od brněnských spoluhráčů. „Byl tu Silva Kusko s Valským na měsíc, takže jsem se ptal, co a jak. Něco určitě vím. Moc jsem se těšil. O Olomouci jsem slyšel, že jsou tu výborní lidi, tak doufám, že se mi to potvrdí,“ připomněl.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Mladý útočník se v TELH uvedl bruslením a nasazením, stejné přednosti je připraven uplatnit také v Olomouci. „Víme, že má dobrý pohyb i dobré zakončení. Je mu dvacet, takže si myslím, že budoucnost je před ním. Samozřejmě jsme se na to dívali i vzhledem k budoucnosti. Je to kvalitní hráč, který toho má hodně před sebou,“ řekl na adresu Kunce trenér Jan Tomajko.

Mora měla poslední dobou potíže s efektivitou a produktivitou, v klubu věří, že by novic mezi útočníky mohl pomoci. „Michal toho ještě nemá tolik odehraného. Myslím, že může nastoupit na jakémkoliv postu, což je jeho obrovská výhoda. Takový typ hráče ale chceme do našeho týmu, protože dobře bruslí, je talentovaný a věříme, že se bude ještě zlepšovat,“ uzavřel Tomajko.

Kádr HC Olomouc

Brankáři:
Branislav Konrád, Jan Lukáš, Vojtěch Mokry.

Obránci:
Tomáš Černý, Tomáš Dujsík, Matúš Hlaváč, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, David Škůrek, Jan Švrček, Tomáš Valenta, Martin Vyrůbalík.

Útočníci:
Jan Bambula, Vilém Burian, Tomáš Gřeš, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Petr Kolouch, Matěj Kořenek, Lukáš Kucsera, Joshua James Mácha, Daniel Ministr, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Rostislav Olesz, David Ostřížek, Matěj Pekr, Petr Strapáč, Matěj Tomajko, Vojtěch Tomeček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz