V Olomouci pokračuje pamětník postupu, potvrzen je i Ondrušek

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Pomlázka na Hané? Dva důležité podpisy s klíčovými hráči. Klub potvrdil, že bek Jiří Ondrušek skutečně podepsal čtyřletou smlouvu, olomoucký dres bude nadále oblékat i zkušený forvard Jan Knotek – dostal tříletý kontrakt.

Fanshop národního týmu

Pokračování Knotka si pochvalují i samotní Hanáci. „Má v kabině velký vliv. Je to hráč, na kterého se spoléháme v přesilovkách i v oslabeních. Pro soupeře je svou hrou velmi nepříjemný. I u něj jsme měli velký zájem, aby v Olomouci pokračoval," potvrdil na klubovém webu trenér Jan Tomajko.

Třiatřicetiletý útočník je nedílnou součástí Hanáků a jeho příběh je vskutku inspirativní. Do Olomouce přišel z Havlíčkova Brodu na sezonu 2013-2014.

A byl to pro Jana Knotka odrazový můstek do kariéry!

První rok a hned z toho byl postup do extraligy. Od té doby se stal stabilním hráčem v nejvyšší české soutěži, ačkoliv ji do té doby nikdy nehrál. A další sezona pro něj bude již devátá v olomoucké metropoli.

„Já jsem tady nějakým osmým rokem a těch sedm let, co se padalo, jsem měl v hlavě vždycky to, že to tady musíme udržet, abych mohl hrát extraligu dál,“ řekl v rozhovoru pro hokej.cz po vypadnutí v letošním čtvrtfinále.

„Měl jsem v hlavě vždycky to, že to tady musíme udržet, abych mohl hrát extraligu dál."

I jeho slova potvrzují, že mu moravský klub sedí. Na Hané chytil druhý dech a ve 425 utkáním v Olomouci nastřádal 207 bodů. Ve dvou extraligových sezonách dokonce získal 30 kanadských bodů.

V letošním ročníku nastřílel 12 gólů a k tomu přidal 11 asistencí. V play off nahrával na jednu branku.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Honza měl ale problémy se zraněním a je potřeba, aby se do toho dostal, udělal pořádnou letní přípravu a mohl pořádně trénovat, protože jeho hra je založena na fyzičnu, a to on teď potřebuje zlepšit. Doufáme, že jakmile to zlepší, bude ještě prospěšnější pro mužstvo,“ pověděl k němu kouč Hanáků.

V kabině se Knotek bude i nadále potkávat s další stálicí klubu – rodákem z Olomouce Jiřím Ondruškem.

O čtyřleté smlouvě pro ikonu mužstva jsme informovali už v polovině března. „V pětatřiceti by mi málokde dali tak dlouhý kontrakt,“ pochvaloval si tehdy Ondrušek v rozhovoru pro Mladou Frontu DNES.

Před 35. narozeninami dostal smlouvu na další čtyři sezony :O ✍️

Zveřejnil(a) Hokej dne Sobota 13. března 2021

Teď je tato zpráva potvrzena i ze strany klubu. „K definitivnímu podpisu došlo až nyní,“ uvedla Olomouc na svých webových stránkách.

Nikdo toho neodehrál v olomouckém dresu více než právě Ondrušek. Příští sezona pro něj bude již šestnáctá u Kohoutů!

„Jirka Ondrušek měl fantastickou sezónu. Řekl bych, že to letos byl náš nejlepší obránce co se týká produktivity i hry dozadu. Je to velká osobnost a jsme rádi, že tu bude pokračovat," řekl trenér Tomajko.

Oba hráči navíc mohou být horkými kandidáty na kapitánské céčko pro další ročník. Poté, co v Olomouci skončil dlouholetý kapitán Martin Vyrůbalík, jsou právě oni jedni z největších stálic Hanáků.

Končí v HC Olomouc, objeví se ale třeba ještě v SHKM Hodonín? ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Středa 31. března 2021

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz