V pátek proběhne mimořádný aktiv prvoligových klubů

Foto: Kateřina Kundertová

12. srpna 18:26

Marek Hedbávný

Zástupci klubů Chance ligy se v pátek sjedou do Prahy, aby společně s vedením Českého hokeje debatovali nad budoucností soutěže.

Chance liga na Hokejka TV

K řešení toho bude dost. Po odstoupení Chomutova se Chance ligy zúčastní místo devatenácti klubů osmnáct. Dojít tedy může k úpravě dosud oznámeného rozpisu.

Podle informací hokej.cz se ale dají od páteční schůzce očekávat daleko větší změny. Nejen v rozpisu, ale obecně v systému ligy.

„Na aktivu bude řešena otázka rozlosování a systému soutěže, a to jak v návaznosti na odstoupení Chomutova ze soutěže, tak současně v návaznosti na situaci související s výskytem onemocnění covid-19 v hokejových klubech," informuje fanoušky na svém webu nováček z Kolína.

„Na aktivu bude řešena otázka rozlosování a systému soutěže."

Proslýchá se, že se vinou nejasné situace a přísných karanténních podmínek možná nebude z Chance ligy sestupovat. Regulérnost soutěže totiž může být letos vážně narušena. 

Chance liga ještě ani nezačala a do karantény už muselo šest klubů: Kladno, Slavia, Prostějov, Sokolov, Poruba a Jihlava. 

O možném uzavření Chance ligy se už zmínil ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček. „Nesestupovost extraligy nám v tuto chvíli hraje do karet, nemusíme až tak panikařit," říkal v nedávném rozhovoru pro hokej.cz.

„Kdyby byla sestupová, tak bychom byli pod úplně jiným tlakem týmů, které by nemohly správně nastoupit. Tak jako to cítíme u některých prvoligových mužstev, kde se k tomu s největší pravděpodobností může přistoupit taky," dodal Řezníček.

„Neříkám, že je to dobré, protože všichni bychom chtěli, aby byla extraliga dramatická, měla náboj a sledovalo ji co nejvíc diváků. Ale bohužel jsme v situaci, kdy to celé musíme přizpůsobovat," vysvětloval.

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz