V Písku jsem za tahouna, těší Krýnera. Chtěl by se podívat na Lapač

Foto: Helena Smetanová

Základní část REDSTONE Extraligy juniorů míří do finiše a Písek je jedním z týmů, který ještě nemá jisté své konečné umístění. Vyrovnanost západní skupiny ale považuje produktivní forvard Jaroslav Krýner za výhodu, důležité zápasy totiž mohou jeho tým dobře připravit na nadcházející play off.

partneři českého hokeje

V pátek jste zazářili vysokou výhrou 15:2 nad Chrudimí. Vypadal zápas až tak jasně?
Nastoupili jsme v dobrém tempu a napadalo nám tam hodně gólů. Od půlky zápasu působila Chrudim odevzdaným dojmem a to byla část, v které se vše zlomilo.

Nasbíral jste devět kanadských bodů. Podařilo se vám to už někdy?
Ne, je to snad poprvé, co se mi to podařilo. Považuju to za největší osobní úspěch. Hrálo se mi velice dobře a hodně mi pomohli spoluhráči z formace. Hráli opravdu dobře, všechno mi to připravili. Za všechny body děkuju jim.

Také vaši spoluhráči nasbírali hodně bodů. Čemu to přisuzujete?
Ve všem jsme si vyhověli, dávali jsme si přihrávky a lítalo to mezi námi.

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

Daří se vám ve všech zápasech?
Vzhledem k tomu, že jsme jedna z produktivnějších formací, tak bych řekl, že ano. Produktivita by na nás měla víceméně stát, takže jsem rád, že nám to takhle lepilo.

Díky této výhře jste se dostali na druhé místo. Jste s umístěním spokojeni?
S umístěním zatím jsme spokojeni, protože bychom rádi hráli první dva čtvrtfinálové zápasy doma. Výhoda domácího prostředí by mohla rozhodnout o vývoji celé série. My sami si v takových případech věříme víc.

„Jestli chceme být na druhém místě, musíme si to umístění potvrdit.“

Jak vypadala vaše základní část?
Měli jsme vyrovnané výsledky, jen Havlíčkův Brod nás vždycky porazil. Pořád jsme se drželi v top čtyřce. Už od začátku jsme si věřili na umístění v horní části tabulky. Možná jsme to občas viděli i na první místo, ale rozhodně se spokojíme i s druhou příčkou. Tato sezona nám opravdu sedla.

O vašem konečném umístění ale rozhodně až poslední zápas proti Kobře. S čím do něj půjdete?
Nejdůležitější bude, abychom do zápasu nastoupili stejně jako proti Havlíčkovu Brodu v pondělní dohrávce. Odehráli jsme dobrý zápas a bylo by dobré, abychom na toto tempo navázali i proti Kobře. Jestli chceme být na druhém místě, musíme si to umístění potvrdit.

Jaký zápas očekáváte?
Kobra je dle mého názoru dost defenzivní tým, který má rád fyzickou hru, takže to bude docela řežba. Myslím si, že to skončí nízkým výsledkem, doufám v náš prospěch.

Vyhovuje vám, že je základní část i na svém konci takto vyrovnaná?
Je to rozhodně víc motivující a dá se lépe připravit na play off, než kdyby už bylo o umístění rozhodnuto. Ostatně naše skupina je po celou dobu vyrovnaná. Každý může porazit každého. Jen Kralupy mají na prvním místě náskok. Nechci říct, že mají větší štěstí. Prostě jsou líp připraveni, víc se jím daří.

Šlo ve vašem pondělním zápase s Havlíčkovým Brodem poznat, že soupeř bojuje o play off?
Ano, mělo to rozhodně větší nasazení než ostatní zápasy základní části, takže to byla i pro nás slušná příprava na play off. Stejně jako tento zápas budou podle mě vypadat všechny následující.

„Do čtvrtfinále bych chtěl Vsetín, protože je třetí. A taky bych se chtěl podívat na Lapač.“

Jak se vy připravujete na play off?
Hodně nás na to připravují zápasy, které jsme právě odehráli. Ukazují nám, že ve stejném tempu už teď budeme muset nastupovat pořád. Na začátku sezony nic takového nebylo. K tomu všemu budou směřovat i tréninky, které budou zaměřené na rozdílové části hry jako přesilovky a oslabení.

Máte přehled o druhé skupině?
Ano, samozřejmě to sleduju. Co se týče top čtyřky, tak jsou tam hodně kvalitní týmy a hodně kvalitní hráči. Play off proti nim bude hodně těžké. Nicméně do čtvrtfinále bych chtěl asi Vsetín, protože je třetí. A taky bych se chtěl podívat na Lapač.

Foto: Helena Smetanová

Kam až byste se chtěli dostat?
Rozhodně bychom to chtěli vyhrát, pokud to tedy bude v našich silách. Dáme do toho všechno.

Nastoupil jste i za svůj mateřský klub v Rokycanech. Jaký je rozdíl mezi juniorskými soutěžemi?
Rozdíl je tam hodně velký. REDSTONE Extraliga juniorů je o dost kvalitnější. Nejvýraznější rozdíl je asi ten, že je mnohem vyrovnanější než liga juniorů. Úplně stejný je pak rozdíl, jestli hraju za áčko Písku a za áčko Rokycan. V Písku je to mnohem kvalitnější a rozhodně to pomůže člověku se zlepšovat.

„Teď bych chtěl zůstat v Písku a hrát druhou ligu.“

V této sezoně už jste tedy nastoupil za čtyři týmy v různých soutěžích. Kde vám to vyhovuje nejvíce?
V juniorce v Písku, jelikož tady mám nějaké postavení. Řekl bych, že se tady můžu považovat za tahouna týmu.

Jaké máte plány do budoucna?
Teď bych chtěl zůstat v Písku a hrát druhou ligu. Ale nevím. To se ještě ukáže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz