V play off NHL se hraje prodloužení pět na pět, tady je to jinak, nechápe Eyssimont

Foto: Markéta Křížová

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Prokletí Američanů v semifinále stále nekončí. USA si nezahrály o zlato už 63 let a ze všech hráčů bylo po zápase cítit velké zklamání. Němci si však zajistili výhru až v prodloužení, které se hrálo deset minut tři na tři, což v zámoří není úplně standardem. „Vyrovnaný zápas se tradičně zakončuje prodloužením tři na tři, avšak v play off NHL se hraje pět na pět. Soupeř na to byl dobře připravený a povedla se mu jedna střela, což rozhodlo,“ smutnil Michael Eyssimont.

USA na turnaji neprohrálo jediné utkání, právě až do osudného semifinále. Tam ztratilo dvoubrankové vedení, v závěru základní hrací doby pak i vedení 3:2, a ačkoliv mělo navrch i v prodloužení, klíčový gól nedokázalo vstřelit. „Je to velké zklamání. Dvakrát jsme ztratili vedení, ale už s tím nic nenaděláme, prostě se to stalo,“ hledal důvod porážky Nicklaus Perbix.

„Samozřejmě jsme měli skvělý start, ale soupeř také umí hrát dobře a postupně nás zatlačil. Po našem povedeném začátku už se hrál úplně jiný hokej,“ pokračoval americký bek. „Navíc jim zachytal výborně brankář, ostatní hráči Německa do toho dali všechno a dopadlo to tak, jak to dopadlo.“

Američané získali poslední stříbrnou medaili před 73 lety, kdy se hrálo o cenné kovy ve finálové skupině čítající pět týmů. USA tam tehdy porazily Norsko, Velkou Británii, Švédsko a Německo, avšak na Kanadu nenašly recept a musely se spokojit s druhým místem. Od té doby slavili jen zlato v roce 1960, tehdy bylo MS součástí olympijského turnaje. Letos se ale nejcennějšího kovu také nedočkají. „Nevím, proč tomu tak je,“ zakroutil rameny Michael Eyssimont.

„Jsme zklamaní. Cílili jsme na zlato a chtěli jsme být nadšení tak, jako jsou teď Němci.“

Právě on nasměroval Američany k tomu, aby semifinálové prokletí zlomili. V polovině utkání vystřelil svému týmu důležité vedení, ani to ale nakonec nestačilo. „Samozřejmě jsme zklamaní. Cílili jsme na zlato a chtěli jsme být nadšení tak, jako jsou teď Němci.“

Útočník Tampy Bay ale ukázal, že se dostane do obstojného tempa, i když jeden zápas vynechá. Proti Čechům ve čtvrtfinále nemohl nastoupit, neboť si odpykával jednozápasový distanc, který vyfasoval po zákroku kolenem v posledním utkání skupinové části proti Švédsku.

„Je to součást hry. Nikdy ve své kariéře jsem ještě nebyl potrestán, protože rozhodně nechci nikomu ublížit, snažím se každého respektovat. Bohužel se to stalo a přeji soupeři co nejrychlejší uzdravení,“ mrzí Eyssimonta, který ale v semifinále ukázal, že v americkém týmu není náhodou.

Již tradičně čeká USA souboj o bronz, zápas o třetí místo absolvuje potřetí v řadě. Medailová radost z toho byla před dvěma lety, loni se ale Američané museli sklonit před českou reprezentací. Tentokrát se však utká s netradičním soupeřem, protože se postaví proti nevyzpytatelnému Lotyšsku, které v průběhu turnaje ukázalo skvělé výkony a pro zisk kovu klidně sežere led.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz