V Plzni jsem spokojený, říká Pavelka. Jeho první výhru sledoval i dvouměsíční syn

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Gólman Jaroslav Pavelka nastoupil k prvnímu soutěžnímu zápasu za Plzeň a pomohl Škodě k vysokému vítězství 9:3 nad Rungstedem, dánským mistrem, v Champions Hockey League. „Pro mě to byl těžký zápas, ale hlavní je vítězství. Jsem rád, že ho mohl vidět i malý syn. Vyhráli jsme pro něj.“ hlásí.

NHL 20

Západočeši dánského mistra jasně přehrávali a rychle šli do vedení 2:0. Jenže soupeř z ojedinělých šancí dvakrát skóroval a po první třetině to bylo jen 3:2: „Šlo na mě málo střel a nemohl jsem se dostat do tempa. Snad příští zápas podržím spoluhráče víc,“ doufá Pavelka.

Indiáni však drama nepřipustili, rozjeli brankostroj a nakonec vyhráli 9:3. Šest bodů za tři góly a tři nahrávky zaznamenal Gulaš, dvakrát se trefil Mertl. A několik skvělých zákroků při přečíslení hostů zaznamenal plzeňský gólman, k tomu přidal i asistenci na čtvrtý gól Škodovky. „Kluci v útoku neskutečně makali a devět gólů je důkazem,“ chválí rodák ze Dvora Králové.

Pavelka si při několikrát při zápase i po něm vysloužil ovace fanoušků. „Chtěl bych jim most poděkovat. Zaslouží obdiv, že přišli v takovém vedru a podporovali nás oba zápasy po celou dobu. Zejména atmosféra v prvním utkání, když jsme prohrávali, nás dohnala k vyrovnání,“ oceňuje. V plzeňském dresu je zatím velmi spokojený: „Tým mě přijal, a to je nejdůležitější. Doufám, že co nejvíc pomůžu k dobrému výsledku.“

Nového angažmá na západě Čech rozhodně nelituje: „Jsem tu spokojený jak s hokejem, tak s městem. Lidé jsou tu příjemní. A narodil se mi tu syn, to už je naprostý Plzeňák. Teď byl poprvé na hokeji,“ usmívá se pětadvacetiletý brankář.

V Plzni tvoří dvojici s dalším mladým gólmanem, třiadvacetiletým Dominikem Frodlem, který zazářil už loni ve své premiérové extraligové sezóně: „Jsme kamarádi, ale zároveň velcí konkurenti. Nedáme si nic zadarmo, ovšem máme spolu skvělý vztah a tým to cítí. Dominik je výborný parťák.“ A v čem si mohou pomoci? „Může mě naučit lépe pracovat s holí. To mi zatím nejde,“ dodává Pavelka s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz