V Praze se udělovaly evropské ceny, uspěli Gross a Radivojevič?

Foto: eurohockeyclubs.com

Evropská asociace hokejových klubů v Praze udělovala tradiční ceny pro nejlepšího mladého hráče, nejlepšího trenéra, nejlepší klub působící v Evropě a prestižní ocenění za sportovního ducha, oddanost hokeji a úspěšnou kariéru.

Nový fanshop

Ocenění pro nejlepší klub roku podruhé v historii získala Frölunda. Švédský klub potřetí ovládl Champions Hockey League a zvítězil také v domácí soutěži. Odchovance Frölundy Rasmuse Dahlina si jako jedničku draftu vybralo Buffalo. Mladý útočník indiánů Lucas Raymond navíc gólem v prodloužení vystřelil Švédům historicky první zlato z mistrovství světa hráčů do 18 let. O cenu bojovaly finský Kärpät Oulu, švýcarský Bern, německý Mannheim a vítěz KHL CSKA Moskva.

Klub z Göteborgu se radoval také v kategorii trenér roku, v němž podruhé triumfoval Roger Rönnberg. Ten dovedl Frölundu k titulu v domácí soutěži i triumfu v Lize mistrů. „Prokázal silné vůdcovství v průběhu celé sezony. Dal dohromady nejúdernější přesilovku švédského play off a dokázal vybudovat tým složený z mladých hráčů a veteránů,“ píše se v prohlášení Evropské asociace hokejových klubů. Rönnberg uspěl v konkurenci mezi zajímavými jmény. V nominaci byli český kouč Pavel Gross, jenž působí v Mannheimu, kouč Bernu Kari Jalonen, Adam Keefe z Belfastu a Antti Pennanen z HPK Hämeenlinna.

Radivojevič neuspěl, cena patří německé legendě

Nejlepší mladým hráčem byl zvolen Aleksi Heponiemi. Dvacetiletý borec pomohl finské dvacítce k titulu mistrů světa a řádil také ve finské nejvyšší soutěži. V dresu Kärpätu se blýskl 46 kanadskými body v 50 duelech základní části, což bylo mezi nováčky soutěže nejlepší číslo. Za své výkony si vysloužil smlouvu na Floridě, kde se bude rvát o místo v kádru. Heponiemi zvítězil v konkurenci Kaapa Kakka, Emila Bemströma, Kirilla Kaprizova a Moritze Seidera.

V nominaci na ocenění za oddanost hokeji, sportovního ducha a obětavost ve spojení s vynikajícími výkony v průběhu celé kariéry byli slovenský útočník Branko Radivojevič, Thomas Koch, Lasse Kukkonen a Joel Lundqvist. Cenu nakonec osobně převzal Michael Wolf. Německý útočník prokazoval dvě desetiletí skvělé výkony, obětavost a příkladné sportovní chování. Coby kapitán dovedl Mnichov k třem titulům, zahrál si na sedmi světových šampionátech i na olympiádě a na vrcholu se rozhodl v 38 letech ukončit úspěšnou kariéru.

Evropská asociace klubů vznikla před třemi roky 13. června a jejími členy je 80 klubů ze 15 evropských soutěží. zemí. Projekt má za cíl sjednotit profesionální hokejové kluby a podílet se na rozvoji celého evropského hokeje.

Přehled jednotlivých vítězů

Klub roku:
2019 – Frölunda Indians (Švédsko)
2018 – Red Bull Mnichov (Německo)
2017 – Frölunda Indians (Švédsko)

Trenér roku:
2019 – Roger Rönnberg (Frölunda Indians)
2018 – Fredrik Söderström (Storhamar Hamar)
2017 – Roger Rönnberg (Frölunda Indians)

Mladý hráč roku:
2019 – Aleksi Heponiemi (Kärpät Oulu)
2018 – Elias Pettersson (Växjö Lakers)
2017 – Kirill Kaprizov (Salavat Julajev Ufa)

Ocenění za oddanost hokeji:
2019 – Michael Wolf (Red Bull Mnichov)
2018 – Riika Välilä (HV71 Jönköping)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz