V předehrávce 16. kola hostí v úterý Sparta hokejisty Pardubic

3. října 1999, 22:00

hokej.cz redakce

Pražané zvítězili ve 3. kole v Pardubicích 5:2, vrátí "perníkáři" Spartě porážku?

Jeden z nejúspěšnějších celků, co se týče zápasů na hřištích soupeřů - Pardubice, zavítají v úterý 5. října v předehrávaném utkání 16. kola na led pražské Sparty. Utkání, které se mělo původně hrát až v neděli 24. října, bylo na toto úterý přesunuto vzhledem k účasti pražského celku v Evropské hokejové lize. Oba celky se již v letošním ročníku nejvyšší soutěže jednou střetly, v Pardubicích byla ve 3. kole v poměru 5:2 úspěšnější Sparta.

Pražané, po nepříliš povedeném začátku extraligy, začínají pomalu stoupat v tabulce na očekávané příčky a případná výhra nad "perníkáři" o tři branky by je posunula již na páté místo. Svěřenci trenérů Richtera a Výborného nastoupí v kompletním složení a stejně jako v neděli proti Znojmu budou střídat kompletní čtyři útoky. "Nemůžeme říci, že jsme po výhře se Znojmem už v suchu. Nyní se sice naskýtá správná série dělat body, v ní však v každém případě půjdeme zápas od zápasu," řekl po nedělní výhře 4:0 nad nováčkem soutěže druhý trenér Sparty František Výborný. "Věřím, že týmu pomohla výhra nad Znojmem především po psychické stránce," dodal kouč holešovického mužstva.

Pardubičtí zatím odehráli na cizích kluzištích dohromady čtyři utkání a z osmi možných sebrali domácím dohromady plných šest bodů! Navíc mají v zádech páteční úspěch na Kladně a nedělní vítězství se Slavií. Trenér Milan Chalupa se však bude muset ve Sportovní hale obejít bez obránce Píši a nejistý je také start útočníků Lubiny a Mikesky. "Sparta míří nahoru, ale kůži v Praze neprodáme lacino. Od samého začátku budeme spoléhat především na pozornou obranu," prozradil Chalupa část pardubické taktiky.

Utkání začíná ve Sportovní hale v 18 hodin a rozhodovat jej bude trojice rozhodčích Bolina - Bláha, Charvát.

Letošní vzájemné zápasy: 5:2

(ToP)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz