V reprezentaci končí 7 hráčů, nově se zapojí také Jeřábek, Sklenička a Moravčík

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

18. dubna 20:28

Václav Jáchim

Po druhém utkání s Německem došlo k dalším škrtům ve složení národního mužstva, přípravu týmu na mistrovství světa opustilo sedm hráčů, stejný počet nových se zapojí po Velikonocích. Vedle už dřív uvedených hokejistů míří do kádru také obránci Jakub Jeřábek, David Sklenička a Michal Moravčík.

Nový fanshop

Už před druhým utkáním s Německem se v národním týmu rozloučili obránci Tomáš Dvořák, Lukáš Klok, Vojtěch Mozík a útočníci Tomáš Mertl s Patrikem Zdráhalem. Po čtvrteční bitvě trenérský štáb vyřadil také brněnského zadáka Jana Štencla a karlovarského útočníka Ondřeje Beránka. 

Foto: Instagram Philadelphia Flyers

Složení české reprezentace doznalo mnoha změn. Některé už byly jasné dřív, na pondělní sraz do Nitry dorazí Radko Gudas s Jakubem Voráčkem, stejně tak plzeňští útočníci Jan Kovář a Milan Gulaš. Trenér Říha po utkání s Německem informoval, že mužstvo doplní tři obránci. Ze zámořské AHL to jsou Jakub jeřábek a David Sklenička, k dispozici bude i plzeňský bek Michal Moravčík.

Trenérský štáb má zájem o Jana Ruttu s Ondřejem Palátem z Tampy Bay a o Dominika Simona z Pittsburghu, jednání s těmito hráči probíhají. V zápase s Německem musel po srážce se soupeřem střídat Patrik Bartošák. "Byl otřesený, ale měl by být v pořádku. Pokračuje s námi," uvedl Miloš Říha. Hlavní kouč původně uvažoval o zařazení Petra Holíka, nicméně útočníka Komety nakonec oslovovat nebude.

Foto: Michal Eger

S elitním výběrem dosud jenom trénoval  Filip Chytil. Útočník New York Rangers neměl souhlas klubu, navíc doléčoval zranění. Další případné posily záleží na vývoji Stanley Cupu. "Sledujeme to. Seznam hráčů, kteří přicházejí v úvahu, je hodně široký. Máme na něm celkově až 70 jmen. Řešíme to," připomněl Říha.

Reprezentanti nyní dostali tři dny volna, v pondělí budou znovu pohromadě, kemp vypukne ve slovenské Nitře. Elitní výběr se bude u našich východních sousedů chystat až do dalšího víkendu, v pátek 26. dubna hrají Češi se Slováky v Trenčíně, odvetu bude den poté hostit Nitra.

Mělo to skončit víc v klidu, tvrdí Říha

Kádr reprezentace v přípravě na MS

Brankáři (3):
Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL).

Obránci (11): 
Radko Gudas (Philadelphia, NHL), Jan Kolář, Michal Jordán (oba Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Filip Pavlík, Petr Zámorský (oba Mountfield HK), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Jakub Jeřábek (San Antonio, AHL), David Sklenička (Laval, AHL), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň)..

Útočníci (16):
Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Filip Chytil (New York, Rangers, NHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), David Tomášek (Jyväskylä, Finsko), Rudolf Červený (Brynäs Gävle, Švédsko), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Jan Kovář, Milan Gulaš (oba HC Škoda Plzeň), Martin Zaťovič (HC Kometa Brno), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha.
Asistent: Robert Reichel.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Manažer: Jan Černý.
Videokouč: Denis Havel.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékaři: Mudr. Tomáš Vyskočil a MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeuti: Michal Truc a Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Oldřich Kopecký.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program reprezentace před MS 2019

Euro Hockey Challenge:

Od pondělí 22. dubna kemp v Nitře
Pátek 26. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Trenčín)
Sobota 27. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Nitra)

Carlson Hockey Games (2. – 5. května 2019, Brno):

Kemp v Brně
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz