V sedmnácti v základu Kopřivnice. Pral jsem se s nervozitou, přiznává Fojtík

Foto: Archiv Filipa Fojtíka

Kopřivnický útočník Filip Fojtík odehrál v minulé sezoně 38 zápasů, a to přesto, že si ještě o pivu po vítězném utkání může nechat zdát. Jak sedmnáctiletý mladík vnímal svou první sezonu ve 2. lize?

partneři českého hokeje

Žádný z hráčů do 18 let se v uplynulém ročníku 2. ligy neuchytil tak, jako se to povedlo kopřivnickému Fojtíkovi. Odehrál 38 duelů, ve kterých nastřádal jedenáct kanadských bodů (6+5).

Pro téměř dvoumetrového hokejistu nebyl dospělý hokej ničím novým, loni už hrál krajskou ligu za Rožnov pod Radhoštěm. Jak se mu ale povedlo probojovat do sestavy Kopřivnice?

„S muži Kopřivnice jsem už chodil trénovat pár sezon zpět. V letní přípravě jsem se teď snažil dřít naplno, abych se do týmu dostal. V přípravných zápasech mi trenéři dali šanci, tak jsem je nejspíš zaujal," vysvětluje s úsměvem Fojtík.

Průměrná návštěvnost v Kopřivnici činí 810 diváků na zápas, což je skvělé číslo na poměry celé 2. ligy. Pro mladého hráče to je určitě něco, s čímž se musel často prát.

„Ze začátku jsem od sebe hodně odhazoval puky."

„V přípravě jsem byl hrozně nervozní. V sezoně při domácích zápasech také, chodila se k tomu na mě dívat rodina, kamarádi a spousta známých. A play off? Tam to bylo snad ještě horší," popisuje kopřivnický forvard, načež dodává, že naštěstí ho většinou po pár střídáních tíha okamžiku opustila.

Foto: Archiv Filipa Fojtíka

Jakou změnu na své hře Fojtík nejvíc pocítil? „Například ze začátku jsem od sebe hodně odhazoval puky, postupem času jsem si dovolil víc hrát s pukem, nabral sebevědomí. Určitě jde vidět posun, ale je toho ještě spousta co zlepšovat," přemýšlí nahlas pro hokej.cz.

Kromě toho, že se podle talentovaného útočníka sešla v Kopřivnici skvělá parta, si velké poděkování zaslouží i fanoušci. „Byli fantastičtí, vytvářeli nám skvělou atmosféru jak na domácích zápasech, tak na těch venkovních," pochvaluje si kopřivnický benjamínek. 

Foto: Archiv Filipa Fojtíka

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz