V útoku má Litvínov plno, ale řeší obranu. Udrží Kubáta a Hunkese?

Foto: hcverva.cz

V Litvínově se rozloučili s pěticí hráčů, naopak přišli brankář David Honzík, obránci David Štich, Jiří Říha a na zkoušku útočník Pawel Zygmunt. Chystá tamní vedení další změny v kádru?

NHL 20

„V útoku je to už uzavřené, tam máme plno, ale pořád ještě řešíme obranu. Nejsme si jistí, zda udržíme Karla Kubáta a Jirku Hunkese, takže debaty běží. Na trhu jsou po odchodu Slovanu z KHL nějací kvalitní beci, jednání probíhají,“ uvádí v rozhovoru pro Sport.cz generální ředitel a hlavní trenér Jiří Šlégr.

Kubát? Nemůžu zase čekat do září, aby se mi stalo to, co loni

Kubát má ve smlouvě klauzuli, že může odejít do Kontinentální ligy. Už loni toho využil a po šesti utkáních zamířil do Vladivostoku, za který ve 47 duelech nasbíral 14 bodů. „Nemůžu ale zase čekat do konce srpna nebo září, aby se mi stalo to, co loni, a celý aparát třeba přesilových her se nám rozpadl,“ líčí.

Foto: hcverva.cz

Šlégr chce mít co nejdřív jasno. „Samozřejmě bych byl raději, kdyby Karel zůstal, abychom mu nějak upravili smlouvu, vyndali klauzuli a prodloužili kontrakt. Mám se s ním potkat už v pátek. Uvidíme, jestli se někam posuneme. Pokud ne, tak za něj musíme hledat adekvátní náhradu,“ uvědomuje si.

„V útoku je to už uzavřené, tam máme plno, ale pořád ještě řešíme obranu.“

A jaká je situace kolem Hunkese? „Jirka vzhledem ke zranění neměl loňskou sezonu ideální a nevíme, jak bude fungovat dál. Takže jednáme o tom, že dojde případně k určité úpravě jeho smlouvy, nebo bychom ji zrušili a každý by šel svojí cestou,“ říká Šlégr na adresu beka, jenž loni sehrál jen 30 utkání.

Soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus, Martin Pejsar.

Obránci:
Ondřej Baláž, Marek Baránek, Jakub Březák, Lukáš Doudera, Jiří Hunkes (?), Karel Kubát (?), Jiří Říha, Jan Ščotka, David Šesták, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek, Pawel Zygmunt (zkouška).

Příchody do HC VERVA Litvínov

Jiří Říha (Kladno)
David Honzík (Jihlava)
David Štich (Chomutov)
Pawel Zygmunt (Krakov, zkouška)

Odchody z HC VERVA Litvínov

David Tůma (Vsetín)
Roman Graborenko (Liberec)
Ladislav Romančík (Kladno)
Marek Trončinský (Pardubice)
Michael Petrásek (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz