Václav Meidl ukončil kariéru. Nově pomůže Prostějovu s marketingem

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Útočník Václav Meidl ve 34 letech ukončil kariéru. Naposledy působil v prvoligovém Prostějově. U hokeje ovšem zůstává: stal se totiž marketingovým manažerem Jestřábů.

Chance liga na Hokejka TV

„S manželkou čekáme rodinu, a i když bych si asi ještě něco našel, už se mi moc nechce. Myslím, že není potřeba tu hokejovou kariéru zbytečně natahovat," vysvětluje Meidl v rozhovoru pro prostejovsky.denik.cz.

„Těším se na novou životní etapu a stejně… Pokud hokej nehrajete na nějaké vyšší úrovni, moc se ním do budoucna zaopatřit nedá. Už se připravuju na to, co bude," říká.

Meidl se může za kariérou ohlížet se ctí.

V juniorském věku pravidelně reprezentoval, zúčastnil se mimo jiné MS do 18 i 20 let. Tři roky strávil v zámořské OHL a dokonce uspěl na draftu NHL, když si ho z 81. pozice zamluvil Nashville.

„Myslím, že není potřeba tu hokejovou kariéru zbytečně natahovat."

Většinu kariéry ovšem strávil v Česku. Chlubit se může 150 extraligovými starty, třeba za Kometu nebo Znojmo.

O patro níž pak naskočil do 464 duelů. Skvělé sezony prožil v Havlíčkově Brodě, působil také v Ústí nad Labem či Havířově. Kariéru ukončil doma v Prostějově – Meidl ve svém posledním ročníku odehrál 54 utkání s bilancí 4+11.

Nyní se přesouvá do kanceláře. „Bude to pro mě další obrovská zkušenost," cituje Meidla Deník. „Je super, že klubu můžu něco vrátit. Jsem odchovanec, vyrůstal jsem tady, všechny lidi okolo hokeje tu znám, což je pro mě o hodně jednodušší. Ke klubu mám vztah, znám se i s některými fanoušky. Jenom plus."

„Ke klubu mám vztah, znám se i s některými fanoušky. Jenom plus."

Z pozice marketingového manažera ho ale čeká velmi složitá sezona. Doteď není jasné, jak bude ročník vinou opatření proti koronaviru probíhat.

„Řeším reklamu klubu, komunikuji s partnery. Snažím se k nám získat i nějaké nové, kteří by náš klub v této nelehké době podpořili," popisuje Meidl svoji roli u Jestřábů.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz