Valaši lovili v Motoru: Přichází Rob, Gába a Jonák. Vsetín má i Pechance

Foto: Koláž (hcmotor.cz, hc-vsetin.cz, hc-olomouc.cz)

1. května 2018, 17:55

Jan Šimek

Po prvních škrtech přichází nové tváře. Vsetín se vytasil se jmény prvních posil. Hned tři hokejisty ulovilo vedení valašského klubu na jihu Čech. Z Českých Budějovic přichází na Lapač útočníci Luboš Rob mladší a Vít Jonák, doprovází je brankář David Gába. Údernost ofenzivy má zvýšit také Antonín Pechanec, jenž naposledy působil ve Frýdku-Místku. Všichni hráči podepsali roční smlouvy.

Nový fanshop

Na Vsetíně nebudou pokračovat Luboš Horčička, Jaroslav Markovič, Petr Beránek, Anatolij Protasenja, Radim Ostrčil a Filip Dundáček, Daniel Krenželok a Jiří Karafiát. Nyní klub na svém webu zveřejnil jména posil.

Vsetínští získali třiadvacetiletého brankáře Davida Gábu, který v Českých Budějovicích tvořil stabilní gólmanskou dvojici s Petrem Kváčou. Za poslední čtyři sezony Gába v úspěšnosti zákroků ani jednou neklesl pod 92 %. V posledních třech ročnících mladý brankář vypomáhal i druholigovému Písku.

Škrty na Vsetíně! Končí Protasenja, Markovič a další »

Z Motoru přichází na Lapač také Luboš Rob mladší, který má na koho navazovat. Vždyť jeho otec strávil ve vsetínském dresu dvě sezony a během ročníku 2006/07 nosil dokonce kapitánské céčko. Jeho stejnojmenný syn doposud působil výhradně v Českých Budějovicích. Výjimku tvořil pouze úvod uplynulé sezony, kdy Luboš Rob mladší krátce nastupoval za Kadaň. Pak se ale vrátil do Motoru, kde ve 45 utkáních zapsal 37 bodů za 19 branek a 18 asistencí. 

Vsetínský dres bude oblékat i Vít Jonák. Coby útočník Českých Budějovic na Lapači v minulém ročníku působil formou měsíčního hostování. V deseti zápasech nasbíral šest bodů za dvě trefy a čtyři nahrávky. Motor si ho následně vytáhl zpět. Teď se extraligový šampion s Libercem z roku 2016 upsal valašskému klubu do konce příští sezony.

Přestupy z WSM Ligy sledujeme ONLINE »

Čtvrtou vsetínskou posilou je Antonín Pechanec. Havířovský rodák by měl být platný zejména v přesilovkách. Sedmadvacetiletý borec působil hlavně v tamním AZetu. Poslední rok a půl ovšem strávil ve Frýdku-Místku, kde se v uplynulém ročníku blýskl 32 kanadskými body (5+27) ve 39 duelech.

„Od všech těchto hráčů si slibujeme posílení týmů, od toho tito hráči na Lapač přicházejí. Všichni jednali i se svými mateřskými kluby a jsme rádi, že dali přednost angažmá na Lapači. Právě takovéto hráče chceme do našeho týmu. Věříme, že budeme znovu silnější,“ říká pro vsetínský web jednatel klubu Daniel Tobola. „O dalších posilách jednáme, jedná se také o zahraniční hráče. Nyní se ladí podmínky,“ předesílá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz