Valašská slivovice poteče proudem! Vsetín postupuje do WSM Ligy

Foto: Facebook VHK ROBE Vsetín

Postup do WSM Ligy slaví hokejisté Vsetína. Rozhodlo o tom poslední kolo kvalifikace, ve kterém Valaši uspěli v Jablonci vysoko 7:3. Havlíčkův Brod končí v baráži kvůli horšímu skóre na druhé – nepostupové – příčce.

Nový fanshop

Už dvě hodiny před úvodním buly se to v okolí jabloneckého stadionu hemžilo fanoušky ve žluto-zelených dresech (a ne kvůli Zelenému čtvrtku).

Nikdo si nechtěl nechat ujít případné oslavy postupu do druhé nejvyšší soutěže. 

Krátce po osmé hodině večer skutečně vypukly – Vsetín získal tři potřebné body a v příští sezoně si zahraje WSM Ligu.

Valašská slivovice teď poteče proudem.

Fenomén Vsetín ožívá. Po deseti letech se vrací do profesionálního hokeje.

Moravané udělali důležitý krok za postupem během úvodní dvacetiminutovky – nejprve se prosadil Lukáš Finsterle a poté hosty uklidnil Vojtěch Šilhavý.

V polovině druhé třetiny se vsetínský válec rozjel na plné otáčky a během čtyř minut srazil soupeře dalšími čtyřmi góly. O vítězi utkání i celé kvalifikace bylo jasno. Závěr utkání se dohrával za tónů vsetínských chorálů a skóre se nakonec zastavilo na 3:7.

Šestinásobný extraligový šampión nahradí ve druhé nejvyšší soutěži Most. Havlíčkův Brod zůstává stejně jako Jablonec druholigový.

HC VLCI JABLONEC NAD NISOU – VHK ROBE VSETÍN 3:7 (0:2, 1:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 34. Bříška (Frk), 54. Havlas (Bříška), 58. Havlas (Bříška) – 13. Finsterle (Zúbek, Pokorný), 17. Šilhavý (Kajaba), 28. Ostrčil (Finsterle), 31. Ostrčil (Kucharczyk), 32. Hryciow (Zúbek), 32. Jeník (Čuřík), 52. Vávra.
Rozhodčí: Přikryl, Sýkora – Beneš, Šimáň.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (32. Bouška) – Pulec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, Hubáček – Tondr, Bříška, Havlas – Homolka, Demel, Babec – Zeman, Brokeš, Frk – Švík. Trenér: Demel. 
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Čech, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow – Pokorný, Šilhavý, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Čuřík, Vítek, Daněk, Hořanský, Kucharczyk. Trenér: Dopita.

Konečná tabulka kvalifikace o WSM Ligu

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. VHK ROBE Vsetín  4 2 1 1 0 17:8 9
2. BK Havlíčkův Brod 4 2 1 1 0 14:9 9
3. HC Vlci Jablonec nad Nisou 4 0 0 0 4 7:21 0

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz