Vampola končit nehodlá a čeká na další výzvu: Ale musí dávat smysl, hlásí

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

24. května 2019, 15:17

Jan Šimek

V základní části i během play off Chance ligy zářil. Svými výkony táhl Kladno za postupovým snem a pomohl Rytíře vrátit do nejvyšší soutěže. Teď Petr Vampola prozradil, že aktivního hraní se ještě nechce vzdát.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Prozradil to na své facebookové stránce, kde popsal důvody, proč s bohatou kariérou ještě končit nechce. „Musím napsat těchto pár vět, protože dotazů na to, jestli budu ještě hrát, je opravdu hodně a je to pořád dokola,” vysvětluje Petr Vampola.

„Důvody, proč bych chtěl ještě hrát, jsou tyto: První je ten – a samozřejmě je jeden z těch nejdůležitějších – že mi rodina dala zelenou. Když vidí, jak nad tím poslední dobou pořád přemýšlím. Další důvod je, že mám pořád chuť a myslím si, že pro tým můžu být přínosem a být pro něj platný ve věcech, ve kterých jsem vždy trošku vynikal. Dál asi i proto, že už můžu hrát extraligu, takže variant je samozřejmě víc, a také to, že synátor ještě uvidí, jak makám a třeba bude mít větší motivaci makat se mnou,” přeje si mistr světa z roku 2010.

Od pondělí do toho pořádně šlápnu

Sedmatřicetiletý útočník v základní části Chance ligy nastoupil do 47 utkání, v nichž vstřelil 12 branek a na 36 jich přihrál. V 10 zápasech play off přidal tři trefy a osm asistencí, dalších 11 duelů s bilancí 0+1 sehrál v baráži o účast v Tipsport extralize.

Možná i proto někdejší reprezentant, který si v kariéře zahrál také v Rusku, ve Švédsku či ve Švýcarsku, ještě končit nehodlá. „Důvod, který mě donutí k tomu, abych to definitivně pověsil na hřebík je, že nepřijde žádná zajímavá nabídka, která pro mě bude dávat smysl a bude pro mě výzvou a motivací jako byly poslední dvě sezony jak v Motoru, tak na Kladně,” tvrdí.

„Od pondělí do toho ještě pořádně šlápnu. Připravím se na sezonu a uvidím, jak to vše dopadne, a jestli nějaká výzva přijde,” dodává Petr Vampola, který by rád přidal další sezonu. Kdo po něm sáhne?

Kompletní vyjádření Petra Vampoly

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz