Vary jednají se třemi hráči NHL! Vyhlíží i další posily

Foto: nhl.com

Pro tým s nízkým rozpočtem a průměrnými ambicemi by to byla velká pecka. V Karlových Varech by teoreticky mohlo zahájit nový ročník rovnou několik borců z nejslavnější soutěže světa!

Chance liga na Hokejka TV

„Jsme v jednání se třemi hráči z NHL, kteří projevili zájem hrát za Energii,“ říká karlovarský kouč Martin Pešout v rozhovoru pro klubové stránky.

O koho konkrétně se jedná, neupřesnil. Takřka jistě by ale jedním z oněch borců měl být Martin Frk (na úvodním snímku). Místní odchovanec odešel do zámoří před deseti lety, poslední dvě sezony pendloval mezi Detroitem, respektive Los Angeles, a jejich farmami.

Svůj předběžný zájem hrát za Energii už potvrdil, s Kings se ho totiž odložený konec letošního ročníku NHL netýká.

„Budeme čekat, kdo se uvolní na trhu.“

A to není všechno. Západočeši sledují celosvětovou situaci i kvůli dalším případným posilám.

„Budeme čekat, kdo se uvolní na trhu, protože máme zprávy, že někteří hráči nechtějí do Ruska, nebo hráči z Kanady by raději začali sezonu u nás. Stejná situace platí v útoku, kdy jsme v jednání s jedním hráčem, který zatím nepodepsal. Pokud mu nevyjde lukrativní nabídka ze zahraničí, tak nám slíbil, že by nastoupil v Karlových Varech,“ líčí Pešout.

Foto: hokejkv.cz

Jednoho zahraničního obránce prý už měl téměř domluveného. „Nakonec z toho sešlo. Rozhodli jsme se, že nebudeme zbytečně investovat. Nepřeinvestovávat mužstvo, obehrajeme si raději naše mladší hráče,“ tvrdí lodivod energetiků.

I když s předchozími slovy to dohromady moc nepasuje.

Opačným směrem než Frk a spol. se aktuálně dívá karlovarský talent Jan Bednář. „Během letní přípravy se výrazně zlepšil, hodně na sobě pracoval a výsledky jsou až zarážející,“ libuje si Pešout, jehož brankářská hvězdička prošla draftem CHL a teď čeká na ten prestižnější.

Bednářův osud je tak naprosto otevřený, ale při nejisté vyhlídce nejen okolo startu kanadských juniorek se mladý gólman nikam hnát nebude. „Čekáme na začátek října, kdy by měl proběhnout draft. Do té doby zůstává hráčem Karlových Varů,“ podotýká trenér na webu hokejkv.cz.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Kouč Západočechů rovněž ujišťuje, že se nic nemění na nastavené spolupráci s nedalekým Sokolovem. A to i přesto, že Baník si bude nově pomáhat s pražskou Spartou.

„Hráči, kteří neměli v našem týmu místo, byli nabídnutí Sokolovu. Aktuálně máme o jednoho obránce a dva útočníky více, tudíž počítáme s tím, že budou nastupovat také za Baník, pakliže bude základní kádr zdravý. Vzhledem k letošnímu uzavření ligy budou méně vytěžovaní hráči, pakliže nebude herní úterý, dohrávat své minuty a stěžejnější roli právě v Sokolově,“ popisuje Martin Pešout.

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Jan Bednář, Patrik Hamrla, Adam Horák, Jakub Kašpar, Filip Novotný.

Obránci:
Dominik Graňák, Oldrich Kotvan, Michal Plutnar, Lukáš Pulpán, Martin Rohan, Ondřej Šafář, Petr Šenkeřík, David Tureček, Martin Weinhold.

Útočníci:
Lukáš Adámek, Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladonik, Vít Jiskra, Petr Koblasa, Martin Kohout, Tomáš Křehlík, Adam Křemen, Patrik Machač, Tomáš Mikúš, David Novotný, Martin Osmík, Tomáš Redlich, Petr Rozhon, Václav Skuhravý, Otakar Šik, Tomáš Vildumetz, Tomáš Vondráček, Matěj Zabloudil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz