Vary myslí na budoucnost. Podepsaly tři mladé gólmany

Adam Horák | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

23. března 14:19

Martin Voltr

Jak už jsme psali o víkendu, Karlovy Vary počítají s odchodem Jana Bednáře do zámoří. Na jeho pozici v A-týmu by se měli v příští sezoně tlačit hned tři následovníci, s nimiž klub podepsal nové smlouvy.

Chance liga na Hokejka TV

„Přeji mu hodně štěstí v draftu, aby si ho vybral někdo, kdo mu tu příležitost dá. Skauti u něj předpokládají, že by měl odejít,“ řekl o Janu Bednářovi karlovarský trenér Martin Pešout.

Pešout děkuje Bednářovi: Může mít velkou budoucnost v NHL »

Záhy nato Energie definitivně potvrdila jména brankářů, kteří budou v organizaci pokračovat. Svůj úspěch chce dál stavět na Filipu Novotném, ale na něj by se měli tlačit tři mladí brankáři, kteří mohou chytat i za prvoligový Sokolov či juniorku.

Jakub Kašpar

Jakub Kašpar | Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Mládežnická kategorie už se nebude týkat pouze nejstaršího z nich, Jakuba Kašpara. Ten přišel do Varů před pěti lety ze Sparty, letošní sezonu načal v Benátkách nad Jizerou, ale brzy se už přesunul do Sokolova. V Chance lize odchytal sedmnáct duelů s úspěšností 88,89 procenta. Ve Varech má novou roční smlouvu, potom na něj může klub uplatnit opci.

Oporou juniorského týmu byl v uplynulém ročníku Adam Horák. V součtu obou turnajů nastoupil ke 34 utkáním a v souhrnné úspěšnosti atakoval 92 procent, k tomu prožil debut v Chance lize i Tipsport extralize. Kontrakt prodloužil o rok.

Nejmladším a možná nejtalentovanějším z tria je šestnáctiletý Patrik Hamrla, jehož Západočeši po Novém roce získali z mateřského Zlína. Syn bývalého brankáře Roberta Hamrly předváděl v poslední době výtečné výkony v reprezentaci U17, v pěti zápasech dosáhl na úspěšnost 92,25 %.

Patrik Hamrla

Patrik Hamrla | Foto: Lukáš Mayer, hokejkv.cz

V propíraném souboji na ledě Vítkovic udělal i první krok do extraligy. S klubem nyní podepsal novou dvouletou smlouvou s opcí na jeden rok, může v něm tak zůstat až do konce mládežnické kariéry.

Ani to ještě nemusí být z karlovarské sázky na budoucnost všechno. O další rok zpátky totiž číhá Štěpán Maleček, tedy další reprezentační gólman, jenž má ve sbírce čerstvou zlatou medaili z turnaje tři na tři na Olympijských hrách mládeže v Lausanne.

Štěpán Maleček

Štěpán Maleček | Foto: ČOV / Václav Pancer

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz