Ve druhé lize padaly pokuty: Žihadla i Hodonín pykají ze neodehraná utkání

Foto: dracisumperk.cz

Druholigové kluby budou platit. Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje potrestala Moravské Budějovice a Hodonín za neodehraná utkání. Drtiči musí zaplatit sankci devět tisíc korun, Moravské Budějovice dostaly pokutu ve výši 13 300 korun.

partneři českého hokeje

Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje se na svém zasedání zabývala dvěma neodehranými druholigovými zápasy. Prvním z nich bylo střetnutí mezi Hodonínem a Šumperkem, které se mělo uskutečnit 29. února na šumperském ledě.

Jenže neuskutečnilo. Hostující Drtiči totiž k utkání nedorazili. Důvodem byla velká marodka, která jejich tým postihla. „Z důvodu vysokého počtu zraněných a nemocných hráčů jsme nuceni oznámit, že nejsme schopni dodržet počet hráčů daných řádem ČSLH, kteří musí nastoupit k hokejovému utkání. Velmi nás to mrzí, ale zdraví hráčů je nadřazeno všemu ostanímu,” vysvětluje předsedkyně Drtičů Jana Gajošová v dopise adresovaném ČSLH.

Hodonín se prý snažil situaci vyřešit přeložením utkání, na to ale Šumperk nepřistoupil. Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje nyní trestá. Slovácký klub musí zaplatit pokutu ve výši devíti tisíc korun.

Foto: Facebook Hockey Club Moravské Budějovice 2019

V avizovaném rozhodnutí se píše, že klub je povinen zajistit, aby byl schopen daný zápas odehrát v minimálním stanoveném počtu hráčů. Ten činí jednoho brankáře a deset hráčů do pole.

Velmi podobný je příklad zápasu mezi Opavou a Moravskými Budějovicemi, který měl napsat svůj příběh 3. března ve Slezsku. Musel být ale také zrušen. Jednatel a hlavní trenér celku z Vysočiny Miroslav Vybíral totiž den před utkáním prostřednictvím oficiálního sdělení oznámil, že jeho tým není schopen k utkání nastoupit v minimálním stanoveném počtu hráčů.

Důvodem byla také marodka. Tuto skutečnost ještě doložil faktem, že Žihadla nedisponují záložním či juniorským týmem, proto nebylo možné kádr nijak doplnit. Zároveň dodal, že v jiném termínu by usiloval o přeložení utkání, což tentokrát nebylo možné vzhledem ke konci základní části soutěže a blížícímu se předkolu play off. Prostor pro náhradní termín zkrátka nebyl.

Moravské Budějovice byly potrestány pokutou ve výši 13 300 korun. Obě střetnutí byla kontumována výsledkem 5:0 ve prospěch Šumperka, respektive Opavy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz