Ve finálové desítce Zlaté hokejky je 8 mistrů světa, poprvé Dostál a Sedlák

Foto: Jakub Knap

10. června 17:41

Adam Bagar

V pořadí 56. ročník tradiční ankety Zlatá hokejka zná finálovou desítku, v níž figuruje hned osm zlatých hochů z Prahy! Stejný počet hráčů letos nastupoval v NHL, po jednom zástupci mají česká a švýcarská liga.

Hlavním favoritem na vítězství bude útočník Bostonu David Pastrňák, který bude útočit už na svůj sedmý triumf v anketě, když vyhrál už loni a v letech 2017 až 2021. Rekordmanem ankety je Jaromír Jágr s dvanácti prvenstvími.

Kromě Pastrňáka byli u zlatého úspěchu v Praze také brankáři Lukáš Dostál, Petr Mrázek, bek Radko Gudas a další forvardi Roman Červenka, Martin Nečas, Lukáš Sedlák a Pavel Zacha. Desítku doplňují další dva hráči z NHL – zadák Filip Hronek a útočník Tomáš Hertl.

Červenka z desítky vytlačil Tomáška

Po prvním kole hlasování chyběl v nejlepší desítce Červenka. Opora Rapperswilu si ale o ní řekla skvělými výkony na domácím šampionátu a vytlačila Davida Tomáška, který končí dvanáctý. Jen těsně za finálovými branami zůstal vítěz z roku 2022 Ondřej Palát.

V nejlepší desítce figuruje šest útočníků, dva obránci a dva brankáři. Jediným extraligovým zástupcem je pardubický Lukáš Sedlák, jenž společně s Lukášem Dostálem je mezi deseti finalisty vůbec poprvé.

Vítěze poznáme v neděli 23. června

V prvních dvou kolech letošní ankety Zlatá hokejka, jejíž první ročník proběhl v roce 1969, hlasovalo celkem 71 trenérů, zástupců Českého hokeje, expertů i novinářů, kteří se věnují lednímu hokeji. Alespoň jeden hlas obdrželo 60 hokejistů.

Uzávěrka závěrečného kola s účastí deseti finalistů je ve středu 19. června. V neděli 23. je pak na programu slavnostní galavečer této tradiční ankety, na níž budou tradičně vyhlášeni také nejlepší junior, para hokejista a hokejistka sezony 2023/24. V přímém přenosu jej od 21:25 odvysílá ČT1.

Finálová desítka ankety Zlatá hokejka 2024 (v abecedním pořadí):

Roman Červenka (SC Rapperswil-Jona Lakers, Švýcarsko)
Lukáš Dostál (Anaheim Ducks, NHL)
Radko Gudas (Anaheim Ducks, NHL)
Tomáš Hertl (San Jose Sharks/Vegas Golden Knights, NHL)
Filip Hronek (Vancouver Canucks, NHL)
Petr Mrázek (Chicago Blackhawks, NHL)
Martin Nečas (Carolina Hurricanes, NHL)
David Pastrňák (Boston Bruins, NHL)
Lukáš Sedlák (HC Dynamo Pardubice)
Pavel Zacha (Boston Bruins, NHL)

Další pořadí:

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz