Ve Finsku se můžu posunout zase dál, věří Tomášek. Pomohl mu i Hubáček

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

16. dubna 2018, 13:07

Adam Bagar

O jeho odchodu z Pardubic do Finska se mluvilo už nějaký ten pátek. Až v neděli ale bylo vše potvrzeno, reprezentační útočník David Tomášek se dohodl na dvouleté smlouvě s Jyväskylä. "Mám velkou radost, že se to povedlo. Zase jsem se dokázal nějakým způsobem posunout. A beru to jako výzvu," hlásí spokojený mladík, který se v těchto dnech rve o MS.

Nový fanshop

Možná právě i zápasy v českém národním týmu mu pomohly k zahraničnímu angažmá, David Tomášek jich má na kontě už devět. „Ale spíš šlo obecně o minulou a tuto sezonu. Dnes už je skauting všech týmů velmi dobrý a nebylo to jen o pár zápasech. Mám radost, že si Jyväskylä vybrala právě mě a dohodli jsme se,“ říká nadšeně šikovný útočník.

"Pro mě je cílem pořád Amerika, ale finská liga se tomu hokeji přibližuje."

Poslední tři sezony strávil v extraligových Pardubicích, předtím hrál pět let v zámoří, včetně juniorské OHL, a teď vyzkouší finskou Liigu. „Je hodně podobná mezinárodnímu hokeji, který se hraje na reprezentačních akcích. Finská soutěž je bruslivá, rychlá, měl jsem možnost koukat na spoustu zápasů a bavil jsem se taky s Petrem Hubáčkem.“

Mistr světa z roku 2010 hrál v Tomáškově novém klubu dlouhých pět sezon. „Dozvěděl jsem se od něj spoustu věcí. Říkal mi o lidech, že jsou charakterově skvělí, i celkově o organizaci, jakým stylem tam pracují. To mi pomohlo při rozhodování,“ prozrazuje David Tomášek, jenž měl na stole i jiné nabídky. „Řešilo se víc lig a týmů,“ potvrzuje.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Elitní finská soutěž je pro něj novou zkušeností a výzvou. „Těším se na skvělý hokej. Můžu se zase zlepšit a posunout dál. Pro mě je cílem pořád Amerika, ale finská liga se k tomu blíží. I podle toho jsem se rozhodoval, že tamní hokej je kvalitní a přibližuje se tomu, co se hraje v reprezentaci či v Americe,“ má jasno čerstvá posila Jyväskylä.

„Berou mě tam, abych pomohl týmu a hrál výraznější roli, ale bude záležet na mě. Když mi to nepůjde, tak samozřejmě nemůžu nic takového očekávat. Je třeba si to zasloužit. Vzali si mě s vizí do budoucna, že mě posunou zase o level výš a pak mě třeba vyšlou dál. Když to dobře půjde, tak do Ameriky,“ líčí Tomášek, který se na novou štaci těší.

„Berou mě tam, abych pomohl týmu a hrál výraznější roli, ale bude záležet na mě.“

„Snažil jsem se zjistit co nejvíc. Člověk není nikdy připraven na sto procent, ale už jsem v zahraničí hrál, takže anglicky umím. Zemi sice tolik neznám, ale věřím, že všechno zvládnu a rychle se adaptuju.“ Strach nemá ani z typicky temných zimních dní. „Bude to možná těžší, ale jedu tam za hokejem a ne za sluníčkem si užívat,“ usmívá se.

V Pardubicích mu letošní sezona vyšla, blýskl se 30 body za 13 branek a 17 nahrávek. Pro Dynamo je to ztráta. „Dušana Salfického to samozřejmě mrzelo, ale vzali to na klubu úplně v pohodě. Věděli o tom už dopředu, popřáli mi hodně štěstí a rozešli jsme se v dobrém,“ uzavírá Tomášek, který tento týden zavítá s repre právě do Pardubic.

Foto: Jan Jedlička, hcpce.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz