<

Ve Francii se to řezalo, vzpomíná Řepík. Málem tam přišel o šampionát

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

12. května 2018, 21:01

Václav Jáchim

(KODAŇ, od našeho zpravodaje) Na loňském šampionátu v Paříži vstřelil Michal Řepík dva góly do brány domácího výběru, jednu branku zaznamenal i letos na jaře, kdy Češi bojovali ve druhé bitvě Euro Hockey Challenge. Rychlý bruslař tehdy v Cergy pečetil výhru 6:2, přesný zásah zařídil s pochroumaným zápěstím. "Dostal jsem ránu hokejkou, hodně to bolelo. Pak jsem měl strach, jestli vůbec pojedu na mistrovství," vzpomíná.

Řepík přišel o hokejové dvojče Michala Birnera, který vypadl pro zranění, teď je na svém třetím šampionátu. Plní i roli jednoho ze starších hráčů, kteří pomohou usměrnit mladší parťáky. Výborný střelec, jenž po angažmá ve Slovanu Bratislava končil ročník ve Spartě, momentálně neví, kam povedou jeho další hokejové kroky.

Švýcarský Fribourg neuplatnil opci, tenhle tým to tedy nebude. Možná KHL, nebo jiná evropská liga? "Uvidíme. Zatím nic nemám, počkám na možnosti, které se naskytnou. Ale vůbec z toho nejsem nervózní. Soustředím se jen na nároďák, hlavu mám čistou," vykládá přesvědčivě.

Proti Francii vám to poslední dobou střelecky jde. Jaký to je soupeř?
Urputný. Při těch nedávných přípravných utkáních ve Francii se to docela dost dohrávalo. A asi bude i teď. Oni už nemají co ztratit, nemohou jít dolů ani nahoru, budou tedy v klidu. My se musíme připravit a také trošku zlepšit výkon, než jaký jsme předvedli proti Bělorusku.

Program turnaj je hodně náročný. Cítíte únavu?
Možná lehká únava tam je. Dneska jsme si dobře zabruslili, pak odpočineme, V základní  skupině je toho sice dost, ale před čtvrtfinále zase máme výhodu, že jsou tam dva dny volna.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Po těžké bitvě s Ruskem následovalo utkání proti Bělorusku, které v podstatě řešila první třetina. Měl náskok vliv na to, že jste poněkud polevili?
Ono to trošku svazuje. První čtyři zápasy byly těžké, hráli jsme je nadoraz. S Běloruskem jsme pak po první třetině vedli 3:0, trošku jsme si s tím začali hrát a tolik se netlačili do brány. Další góly nepřišly, ale myslím, že jsme to kontrolovali.

Díváte se po očku na tabulku druhé skupiny a třeba i odhadujete, na koho by Češi mohli narazit ve čtvrtfiinále?
Lehce se na to koukáme, ale je ještě dost zápasů. Finové hrají s Kanadou i Amerikou, může se to tam zamotat. Uvidíme, kdo na nás padne. Teď potřebujeme dobře dohrát základní část. Myslím, že je vlastně i celkem jedno, koho dostaneme. Hlavní bude ten rozhodující zápas zvládnout a vyhrát.

Jak se na šampionátu herně cítíte? Dal jste dva góly Švýcarům, jeden pak i Bělorusům?
Jak postupně turnaj běží, cítím se lépe a lépe. V přípravě jsem neodehrál moc zápasů, po zranění mi trvalo, než jsem se do toho dostal. Teď už je to celkem dobré. A bez problémů.

Ze zápasů ve Francii jste si přivezl zraněné zápěstí. Nejste na Francouze naštvaný? Vždyť vás mohli připravit o mistrovství světa.
Je pravda, že ve druhém zápase se to dost řezalo. Až zbytečně. Možná nás to bude čekat i tady. Zápěstí mi tam pohmoždili hodně, špatně se mi střílelo. Sice jsem pak dal gól, ale bolelo to fest. 

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Stále nemáte jasno o dalším angažmá. Jste z toho nervózní?
Ani ne. Soustředím se na výkony v nároďáku, budoucnost jsem pustil z hlavy. Uvidíme po mistrovství světa, jak to dopadne.

Na šampionátu jste zatím střídal spoluhráče. Teď je česká soupiska uzavřená, dá se říci, že si sestava sedá?
Snad ano. Ale dva zápasy jsme hráli na jedenáct útočníků, jelikož tam bylo zranění. Tam se to prostřídávalo. V posledních utkáních už bylo složení stabilnější. Samozřejmě je vždycky lepší, pokud pětka drží pohromadě a hraje pospolu. Nicméně zase nějaký velký problém bych v tom neviděl.

V útoku naskakujete s Tomášem Plekancem. Užíváte si souhru s ním? 
No jasně. Pleky hraje dobře. Říkal nám, že on to odmaká zezadu, my ať lítáme. Že nám to tam bude házet. Takže se o to s Dominikem Kubalíkem snažíme. Myslím, že si dokážeme vyhovět, 

Jak na turnaji relaxujete? Vyrazíte občas do města?
Rodina za mnou nepřijela, člověk tím pádem tráví nejvíc času v hotelu. Ale pár dní zpátky jsem se zajel podívat do centra Kodaně. Užil jsem si to. Hezké příjemné město, svítilo sluníčko, bylo teplo. Takže pohoda. Na turnaji se hodí občas vyčistit si hlavu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz