Ve Švýcarsku je každý zápas jako proti Liberci, líčí dvojnásobný otec Kovář

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

4. února 2020, 19:11

Adam Bagar

Zkušený útočník Jan Kovář dorazil na sraz českého národního týmu už jako dvojnásobný otec, na konci roku mu po tříletém Teodorovi přibyl do rodiny nyní už šestitýdenní Sebastian.

„Věděli jsme předem, že to bude další kluk. Já bych to asi vydržel a nechal se překvapit, ale manželka je v tomhle netrpělivá,“ líčí šťastný táta dvou synů. „Moc si tu novou roli užívám. Je fakt super být součástí takové velké rodiny a denně spolu doma trávit čas,“ září.

Zatímco u porodu Teodora nebyl přítomen, v případě Sebastiana všechno stihl. „Teď jsem si to užil. Manželka byla perfektní a zvládla to rychle, takže jsem o nic nepřišel. Klobouk dolů před tím, co musejí ženy vydržet a jak to zvládají,“ smeká devětadvacetiletý centr.

Ten by se nebránil tomu, kdyby šli synové v jeho stopách. „Kdyby je to bavilo, tak proč ne. Vidím to na starším, který hokej miluje. Celý den doma jenom hrajeme... Strašně se mu líbí brankáři, to má asi po strejdovi. Líbilo by se mi to, ale rozhodně je nebudu nutit.“

Rodinná pohoda se projevuje i na ledě, Zug vede švýcarskou NLA a on je s 39 body druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. „Ale hokej a rodina jsou pro mě dva oddělené světy. Když přijdu na zimák, mám čistou hlavu a myslím jenom na hokej,“ přiznává Jan Kovář.

Do Zugu se vydal před sezonou z Plzně. „Měli jsme trošku těžší začátek, ale teď už jsme se zvedli, porazili silná mužstva a vytáhli se na první místo. Soutěž je však natolik vyrovnaná, že není důvod k nějaké velké radosti,“ zdůrazňuje jeden z tahounů mužstva.

Jan Kovář vstřelil 12 gólů, přidal k nim 27 asistencí a v produktivitě švýcarské ligy je osmý. „Mám vysoký ice time, chodím na přesilovky i oslabení, takže jsem spokojený. Ale neřekl bych, že je to postavené jen na výkonech naší lajny s Klingbergem a Hoffmanem.“

Kvalita NLA se mu zamlouvá. „Líbí se mi, že zápasy jsou napjaté. Nevím, jak bych to řekl… Jako kdybyste hráli každé utkání proti Liberci, což mi přijde super. Hraje se tam nahoru dolů, více se bruslí, napadá a je to rychlejší. Musel jsem se přizpůsobit, ale baví mě to.“

Ambice Zugu jsou jasně dány. „O titulu se sice nemluví, ale všichni víme, že ten cíl je takový. Loni jsme byli ve finále, takže co jiného než titul může naplnit očekávání,“ hlásí plzeňský šampión z roku 2013 či dvojnásobný vítěz Kontinentální ligy s Magnitogorskem.

Teď si příjemné období zpestří další reprezentační akcí. Na Channel One Cupu sice chyběl, ale na Karjale dovedl mužstvo jako kapitán k prvenství. „Samozřejmě bychom chtěli, aby to fungovalo jako na Karjale. Budeme chtít Beijer Hockey Games vyhrát,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz