Ve Vítkovicích se neprosadil, teď mladý Lotyš míří do Polska

Foto: jkh.pl

Útočník Frenks Razgals má před sebou novou výzvu. Poté, co se mu povedla sezona v Lotyšsku, si ho vyhlédlo polské Jastrzebie.

Fanshop národního týmu

Pro čtyřiadvacetiletého borce jde o teprve druhé angažmá mimo Lotyšsko. Účastník dvou seniorských světových šampionátů se v minulosti pokoušel prorazit v české nejvyšší soutěže.

Na zkoušku si ho v půlce listopadu roku 2019 pozvaly Vítkovice, které pak potvrdily, že Razgals na testech uspěl, a tak v ostravském celku setrval až do konce sezony. 

V Tipsport extralize naskočil celkem do 20 utkání, ve kterých si připsal jediný kanadský bod za asistenci. Jeden zápas si střihl také v prvoligovém Havířově, kam měl vyřízeny střídavé starty.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Lotyšský reprezentant, jenž má na svém kontě 74 zápasů v Kontinentální hokejové lize za Dinamo Riga, se pak vrátil domů.

V uplynulém ročníku nastupoval za Zemgale, klub sídlící ve městě Jelgava. A sezona mu vyšla – v základní části sehrál 22 duelů s bilancí 17+10, v deseti zápasech play off přidal šest branek a tři asistence.

Teď Frenkse Razgalse čeká angažmá v polském Jastrzebie, kde by se měl potkat také s českým brankářem Patrikem Nechvátalem a útočníkem Martinem Kasperlíkem. Za tamní klub nastupuje i slovenský útočník Roman Rác, jenž v Česku hrával za Olomouc, Vsetín či havířovský AZet.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz