Ve Znojmě skládáme tým pro příští rok, hlásí Fryčer. Uvolní další hráče?

Foto: Kamila Chmel, hcorli.cz

16. listopadu 2020, 20:38

Pavel Mandát

Miroslav Fryčer, hlavní trenér a sportovní manažer Znojma, poskládal pro druhou ligu profesionální tým. Přesto s ním teď musí stát a čekat, kdy se soutěž rozjede. V rozhovoru mluví o aktuální situaci, zájmu o znojemské hráče nebo o tom, kdy by se mohla rozjet druhá liga.

O Kapku lepší hokej

Orli jsou největším favoritem druhé ligy. Mají jediný cíl – postoupit do Chance ligy. Družina Miroslava Fryčera se ale musí, stejně jako ostatní kluby třetí nejvyšší soutěže, vypořádat s významným zápasovým výpadkem. Poslední soutěžní utkání sehráli Orli desátého října doma proti Opavě.

„Přirovnal bych to k letnímu období. V něm jste na jednu stranu rád, že hokej skončil, ale po chvíli vás začnou svrbět ruce. Teď už je skoro zima, jenže nemůžeme na žádný zápas, což je frustrující,“ hlásí Fryčer v rozhovoru pro hokej.cz.

Bývalý útočník NHL je rád alespoň za to, že jeho tým už může trénovat na ledové ploše Nevoga Arény.

„Na ledě jsme posledních čtrnáct dní. Je to lepší než nic."

„Na ledě trénujeme posledních čtrnáct dnů. Je to lepší než nic, hokeji je to rozhodně bližší, když to srovnám s přípravou někde na suchu. Navíc můžete být v kabině, kolektiv, srandičky… I tohle dělá hodně,“ je přesvědčený Fryčer, který svým hráčům během neplánované pauzy žádné speciální úkoly nezadal.

Foto: Rosťa Pfeffer, hcorli.cz

„Svým způsobem jsme to nechali na klucích. Řekli jsme jim, aby se udržovali, dostali doporučení dělat to, co jsme společně dělali v létě při suché přípravě,“ hlásí.

A dodává, že před prvním vstupem na led si ve Znojmě celý tým zvážili. „Ostatně to je tak asi všude a musím říct, že kluci se drželi. Nebyl tam ani jeden případ, kdy by měl někdo třeba o deset kilo navíc. Veskrze měli stejně, popřípadě dokonce ještě méně. Kluci jsou opravdu zodpovědní a dodržovali to,“ chválí Fryčer své svěřence. 

Hokejově nestálá doba přinesla kromě jiného vyschnutí klubových pokladen, kvůli tomu museli hráči některých klubů chodit na brigády. Ve Znojmě ale takové problémy neměli.

„My jsme profesionální klub, hráči dostali to, co měli od majitele slíbeno."

„My jsme profesionální klub, myslím, že si to každý uvědomuje. Hráči dostali to, co měli od majitele slíbeno, to je podle mě velká výhoda. Bylo tam pár kluků, kteří si chodili odpoledne přivydělat, ale to bylo spíš z nudy, protože se jim nechtělo sedět doma. Rozhodně však nešlo o to, že by tady byla nějaká finanční nouze,“ objasňuje znojemský trenér.

S tím, že by se druhá liga rozjela ještě během tohoto kalendářního roku, ve Znojmě moc nepočítají.

„Těžko předjímat, osobně si ale myslím, že se všechno odvine od toho, jestli pustí děti do škol, nebo ne. Zimáky v naší lize slouží hlavně mládeži, popřípadě veřejnému bruslení, liga je až za tímhle. Je jasné, že extraliga má přednost.“

„My doufáme, že druhá liga by se mohla rozjet na začátku ledna, ale je to samozřejmě s otazníkem. Tahle sezona je všelijaká, podle mě ji nikdo z manažerů nijak zvlášť neřeší. Teprve ta příští ukáže, jestli se všechno dokáže vrátit do původního stavu, nebo ne. Na letošek asi nikdo extra vzpomínat nebude. Ve Znojmě skládáme tým pro příští rok,“ říká Fryčer.

„Podle mě nikdo z manažerů tuhle sezonu nijak zvlášť neřeší. Teprve ta příští ukáže, jestli se všechno dokáže vrátit do starých kolejí, nebo ne."

Šéf znojemské střídačky ale na letošní nestandardní sezoně přece jen vidí alespoň jedno pozitivum.

„Majitelé klubů začnou utahovat opasky, třeba to učiní přítrž těm nesmyslně vyšroubovaným platům, které tady teď byly. Rozhodně je těm klukům nezávidím, ale možná to bude fungovat jako určitá očista a návrat k dřívějším hodnotám a rozumněji nastaveným platům,“ přemítá.

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Restart druhé ligy je každopádně v nedohlednu. Znojmo tak alespoň pustilo některé své hráče na rozehraní se do vyšší soutěže. Konkrétně jde o útočníky Anthony Lucianiho a Tomáše Svobodu, kteří pomáhají brněnské Kometě.

„Myslím, že pro Kometu je to výhodné, protože dojezdová vzdálenost je mezi oběma městy minimální. A my s tím taky nemáme problém, pro hráče je lepší, když hrají, než když mají jen trénovat. Alespoň si něco vyzkouší, někomu pomůžou a neberou zápasové tempo,“ má jasno Fryčer, který se rizika případného zranění svých opor neobává.

„Majitelé klubů začnou utahovat opasky. Možná to učiní přítrž těm nesmyslně vyšroubovaným platům, které tady byly."

„Ti kluci už mají něco za sebou, jsou zkušení, takže se toho neobávám. Jak už jsem řekl, je dobře, když mají herní praxi. Nehodláme nikoho nutit k tomu, aby tady čekal na něco, co se taky tento kalendářní rok už nemusí rozjet.“

„Pokud některý z klubů přijde, my jim daného hráče nebo klidně i víc hráčů rádi uvolníme. Klacky pod nohy nikomu házet nebudeme. Zatím se každopádně ozvala jen Kometa,“ dodává Miroslav Fryčer.

Anthony Luciani a Tomáš Svoboda mají pod Špilberkem vyřízeno hostování do konce kalendářního roku 2020. Není přitom vyloučeno, že v momentě, kdy se rozjede i druhá liga, objeví se naopak ve znojemském dresu některý z kmenových hráčů Komety.

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

„Je to věc, kterou si řeší majitelé. My pomůžeme rádi komukoliv. Věřím, že když se rozjede naše soutěž, tak nám v případě potřeby pomůže zase Brno, popřípadě některý z dalších klubů, který by teď měl zájem o naše hráče. Myslím, že by to tak mělo být,“ nebrání se sportovní manažer Orlů oboustranné spolupráci.

„Pokud některý z klubů přijde, my jim daného hráče nebo klidně víc hráčů uvolníme. Klacky pod nohy nikomu házet nebudeme."

Zatím se však nikdo další ze znojemského hnízda do extraligy nechystá.

„Momentálně je to o Lucianim a Svobodovi, ale kluby můžou po nedělních zápasech řešit marodku, takže nelze vyloučit, že se mi někdo ozve. My rozhodně nikomu bránit nebudeme,“ popisuje Fryčer.

Na závěr si znojemský kouč přeje pro všechny hlavně zdraví.

„Myslím, že zdraví je to nejdůležitější, co každý může mít. Nejsem jeden z těch bláznů, kteří by protestovali kvůli tomu, že musejí mít roušku. Když se podíváte do nemocnic, umírají v nich lidé, zdravotnický personál je často přetížený. Kdokoli si to neuvědomuje, měl by si tam jít sám stoupnout a podívat se na to,“ uzavírá. 

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz