Vejmelka: Američanům chceme vnutit naši hru. Věří kouzlu Tampere

Karel Vejmelka | Foto: Jan Beneš, Český hokej

Ve čtvrtek čeká hokejovou reprezentaci klíčový zápas na mistrovství světa. Svěřenci hlavního trenéra Kariho Jalonena se ve čtvrtfinále postaví Američanům, vítězi základní skupiny A.

„Bude to boj. Američané budou hrát do útoku, budou se snažit tvořit hru, ale my jim chceme vnutit naši hru,“ hlásí Karel Vejmelka.

„Hrají velice dobře kombinačně, navíc v rychlosti. My se na to musíme připravit a poradit si s tím,“ dodává český brankář.

Vejmelka se nebojí, že by nepovedený závěr základní skupiny, v němž reprezentace prohrála se Švýcarskem a Kanadou, zanechal na českém sebevědomí stopy. „Tohle je play off, zápas začíná od nuly," ví Vejmelka. „Porážky v základní skupině nám naopak můžou pomoct v tom smyslu, že nám ukázaly, co potřebujeme zlepšit.“

„Američané hrají velice dobře kombinačně, navíc v rychlosti."

Zápasy buď a nebo si opora Arizony užívá: „Myslím, že je má rád každý hokejista. Těším se.“

Češi se pro čtvrtfinále stěhovali do Tampere, tedy v jistém smyslu zpět na místo činu. Právě v Tampere totiž národní tým loni ukončil medailový půst.

„Halu známe, je to pro nás dobré prostředí. Máme na ni dobré vzpomínky, navíc oproti loňsku se tady prakticky nic nezměnilo. Věřím, že nám hala dodá energii,“ přeje si.

Oproti Rize vidí Vejmelka v Tampere ještě jednu podstatnou výhodu. „Je tady kvalitnější led, už kvůli tomu, že v Rize bylo větší teplo.“

„Máme na arénu dobré vzpomínky. Věřím, že nám dodá energii."

A zajímavost na závěr. Rodák z Třebíče bude v den čtvrtfinále slavit své 27. narozeniny. „Narozeniny neřeším, v hlavě mám teď jen hokej, ale postup do semifinále by samozřejmě byl parádní dárek,“ říká Karel Vejmelka na závěr.

Zápas USA - Česko startuje ve čtvrtek v 15:20.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz