Velká hokejová show ve Špindlu: Dorazí Jágr, legendy i Sparta s Hradcem

Foto: winterclassic.cz

Nabitý hokejový víkend se chystá ve Špindlerově Mlýně. Před Vánoci se tam střetnou hokejisté prvoligového Kladna v čele s Jaromírem Jágrem s nedalekým Vrchlabím, proti sobě se postaví také výběry českých a slovenských legend a další den změří síly pražská Sparta s Hradcem Králové i český a slovenský národní tým v para hokeji.

Chance liga na Hokejka TV

Všechny zápasy se odehrají na provizorně postaveném kluzišti přímo pod sjezdovkou ve Svatém Petru. Na tribuny se vleze až 7 500 fanoušků. Organizátoři akce to prozradili na tiskové konferenci.

Winter Classic se rozjede už ve čtvrtek 10. prosince, kdy v poledne změří síly junioři Vrchlabí s Kladnem a následně od 16 hodin se proti sobě postaví juniorské celky Hradce Králové a Sparty.

V pátek 11. prosince od 12 hodin se ve Špindlerově Mlýně ukážou i celky z Chance ligy – Jágrovo Kladno se střetne s Vrchlabím, od 16.00 je na programu duel českých a slovenských legend. Na ledě by se měli představit například Jiří Šlégr, Martin Ručínský, Ondřej Pavelec či Martin Straka, v sestavě slovenského týmu zase jména jako Ľubomír Višňovský, Žigmund Pálffy, Peter Bondra nebo Richard Lintner.

V sobotní poledne vypukne duel českých a slovenských para hokejistů a akci zakončí extraligový zápas mezi Hradcem a Spartou, ten startuje v 16 hodin.

Osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr má před sebou čtvrtý zápas pod širým nebem. Poprvé si ho vyzkoušel v roce 2009, kdy si v Utkání hvězd KHL zabruslil na moskevském Rudém náměstí. O tři roky později se v dresu Philadelphie představil v utkání Winter Classic proti New Yorku Rangers stejně jako v roce 2014, kdy proti Rangers nastoupil v dresu New Jersey.

„Abych byl upřímný, když se tahle myšlenka objevila poprvé, říkal jsem si: Skvělý nápad, ale nevím, jestli do toho půjdeme. Postupně jsem čím dál větší optimista a věřím, že to dopadne skvěle,“ hlásí Jágr. „V létě jsem byl ve Špindlerově Mlýně poprvé. Slyšel jsem o něm skvělé věci a všichni měli pravdu. Těším se, jak tam za pár měsíců bude stát ledová plocha s kabinami a tribunami,“ dodává.

Pod otevřenou oblohou si zahrála i Sparta. Letos na fotbalovém stadionu Dynama Drážďany se před rekordní extraligovou návštěvou 32 009 diváků radovala z vítězství nad Litvínovem.

Vstupenky budou k mání od pondělí 27. července na oficiálním webu akce www.winterclassic.cz, kde v 10 hodin startuje prodej. Ceny denních vstupenek začínají na 990 Kč a zahrnují i možnost přijít se v daný den podívat na dopolední rozbruslení. Na jeden nákup lze pořídit maximálně 10 kusů vstupenek, na čtvrteční duely juniorů je vstup zdarma.

Program Winter Classic (Špindlerův Mlýn)

čtvrtek 10. prosince:
12:00 HC Stadion Vrchlabí – Rytíři Kladno (junioři)
16:00 Mountfield HK – HC Sparta Praha (Juniorská liga akademií)

pátek 11. prosince:
12:00 HC Stadion Vrchlabí – Rytíři Kladno (Chance liga)
16:00 Česko – Slovensko (utkání legend)

sobota 12. prosince:
12:00 Česko – Slovensko (para hokej)
16:00 Mountfield HK – HC Sparta Praha (Tipsport extraliga)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz