Velká paráda! Do All Star týmu finské ligy se dostali dva Češi

Foto: Matti Raivio/AOP

3. dubna 17:05

Adam Bagar

Do All Star týmu uplynulé sezony finské ligy se na základě hlasování novinářů probojovali hned dva čeští hokejisté, brankář Lukáš Dostál z Ilvesu Tampere a obránce Jakub Krejčík z Kärpätu Oulu.

partneři českého hokeje

Devatenáctiletý Dostál se dočkal ocenění poté, co byl ve čtvrtek vyhlášen nejlepším gólmanem soutěže. Cenu Urpa Ylönena získal jako první cizinec v novém tisíciletí. Naposledy se to povedlo v roce 1998 Timu Thomasovi, o šest let dřív zase jako prvnímu Čechovi Petru Břízovi.

Brněnský odchovanec pomohl Ilvesu ke skvělé čtvrté příčce a historickému postupu do CHL. S průměrem 1,78 obdržené branky na zápas se v brankářských statistikách zařadil na druhé místo a s úspěšností zákroků 92,76 procenta byl třetí, třikrát se navíc blýskl čistým kontem.

O devět let starší Krejčík byl sedmým nejproduktivnějším bekem celé Liigy. V dresu nejlepšího týmu základní části ve 44 utkáních zapsal 30 bodů za osm branek a 22 nahrávek. Zaujal i dvěma hattricky během měsíce či 29 kladnými body v bilanci +/-, lépe dopadli jen čtyři hráči.

Před Krejčíkem se do nejlepší šestice finské nejvyšší soutěže dostal jediný český zadák, v roce 1991 to při působení v JYP Jyväskylä dokázal Leo Gudas. Ve stejné sezoně se do výběru dostal i brankář Jaromír Šindel v dresu Hockey Reipas, rok nato pak Petr Bříza v barvách Lukko Rauma.

Do All Star týmu finské ligy se v minulosti dostala ještě šestice českých útočníků. Dvakrát byl oceněn Jan Čaloun (1997/98 a 1998/99) a jednou Otakar Janecký (1991/92), Tomáš Vlasák (1998/99), Vladimír Machulda, Vladimír Vůjtek (oba 2001/02) a Pavel Rosa (2009/10).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz