Velká premiéra ve 33 letech. Konečně! Půjdu si to užít, těší se Gulaš

Foto: Vladimír Koča

17. května 14:16

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Milan Gulaš se ve večerním duelu s Itálií konečně dočká. Zkušený útočník si ve 33 letech odbude premiéru na velké akci.

Nový fanshop

Velký smolař už několikrát vypadl z nominace v poslední chvíli. Zranění z přípravy mu loni vzalo účast na olympiádě v Pchjongčchangu, v letech 2010 a 2014 sice byl v dějištích světových šampionátů, jenže se nakonec nevešel na finální soupisku.

„V nároďáku už mám odehraných hodně zápasů, ale pořád to bylo bez nějakého velkého turnaje. Konečně jsem se dočkal, jsem na to natěšený. Půjdu si to užít a vyhrát."

První start na velké akci tak zapíše až v Bratislavě. „V nároďáku už mám odehraných hodně zápasů, ale pořád to bylo bez nějakého velkého turnaje. Konečně jsem se dočkal, jsem na to natěšený. Půjdu si to užít a vyhrát," září plzeňský hokejista.

Milan Gulaš píše velký příběh. Původně ve výhledu pro MS byl, jenže situaci zkomplikovaly zdravotní potíže. Nezúčastnil se zápasů na Slovensku, fit nebyl ani pro Carlson Hockey Games a sám uznal, že pauza byla dlouhá a k týmu už se nepřipojí.

Jenže během turnaje přišel obrat, v pondělí už v Bratislavě individuálně trénoval, ve středu se připojil k týmu a teď už jde do boje. „Ráno jsem trošku byl nervózní, ale když pak vyjedete na led, tak to z vás opadne a soustředíte se jen na hru," líčí.

Nastoupit by mohl po boku Jana Kováře a Dominika Kubalíka, to však stejně jako asistent Robert Reichel nepotvrdil. „Nějaká sestava tam visela, ale nic nechci prozrazovat ven. Furt sbíráme důležité body a může to poslouchat někdo z Italů."

V šatně se cítím moc komfortně, za to klukům patří dík

Na italský hokej má ze sezony výborné vzpomínky, s Plzní vyřadil Bolzano, kterému dal pět z dvanácti tref indiánů. „Ale to je jiná soutěž," usmívá se Gulaš. „Samozřejmě chci odvést svou práci bez nějakých velkých chyb," přeje si před premiérou.

V utkání si chce dávat kratší střídání, moc se těší, své působení u týmu si užívá. „Jsem hrozně moc rád, jak mě kluci rychle vzali mezi sebe. Cítím se v šatně moc komfortně, za to jim patří dík," pokyvuje aktuálně nejstarší hokejista národního týmu.

Foto: Facebook Česká hokejová reprezentace

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz