Velká rošáda brankářů: Kašík míří z Komety do Zlína, Sedláčka má Sparta

Foto: Jan Pořízek, hokej.zlin.cz

Takovou rošádu brankářů Tipsport extraliga dlouho nepamatuje! Kádr Beranů ze Zlína opouští Jakub Sedláček a míří do Sparty, kde vytvoří dvojici s Matějem Machovským. Do Baťova města naopak hlásí návrat Libor Kašík (na snímku), který se loučí v Kometě Brno, kam přišel na podzim z ruského Chabarovsku, a na přestup se vrací do svého bývalého klubu.

partneři českého hokeje

Jde o zajímavé transakce, zapojeny jdou do nich celkem tři tuzemské kluby. Určité varianty byly ve hře už dřív, když Kašík rozvázal smlouvu v KHL a dal najevo, že má zájem o návrat domů. Tehdy ovšem plnil ve Zlíně roli brankářské jedničky Jakub Sedláček a Kašíkův návrat se tedy nekonal.

Mluvilo se o Mladé Boleslavi i o dalších klubech, Kašíka nakonec ulovila Kometa. Jenomže někdejší nejlepší brankář soutěže se v Brně neprosadil podle představ. Víc zápasů odchytal Karel Vejmelka, Kašík poslední dobou plnil jen roli náhradníka. To byl zřejmě hlavní důvod, proč se věci daly do pohybu. Zvlášť, když Kometa má k dispozici také hvězdu nedávného MS dvacetiletých Lukáše Dostála. Navíc se spekuluje o možném návratu Marka Čiliaka ze Slovanu Bratislava, který v KHL výrazně zaostává za postupem do play off.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

„Karel Vejmelka si výkony jednoznačně řekl o to, že chytá každý zápas, dle mého názoru udělal obrovský progres oproti minulé sezóně. Fantasticky zachytal na mistrovství světa dvacetiletých náš odchovanec Lukáš Dostál a velmi rád bych ho viděl v bráně Komety v extraligovém utkání. Z toho bohužel pro Libora vyplynulo, že by některá utkání sledoval z tribuny a to samozřejmě není komfortní situace ani pro něj, ani pro klub. Myslím si, že je fér vůči hráči nastalou situaci jasně popsat a hledat řešení. Řešením je, že Libor odchází do Zlína na přestup a my mu přejeme, ať se mu daří," uvedl na webu Komety její majitel a hlavní kouč Libor Zábranský.

Libor Kašík prožívá excentrickou sezonu. Loni na jaře opustil Zlín a vydal se za vysněným angažmá do Kontinentální ligy. jenže v Amuru Chabarovsk se neprosadil, stihl jen osm soutěžních duelů KHL a 13. listopadu naplnil spekulace o přesunu do Komety Brno. V barvách obhájce titulu ovšem následně nastoupil pouze k sedmi utkáním (loňský mistr pět z nich prohrál), pozici v bráně si natrvalo nevybojoval. Nyní se kruh uzavírá, Kašík je už zase zpátky ve Zlíně.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

„Seběhlo se to velmi narychlo, všechno jsme začali řešit v úterý odpoledne. Oba jsou výborní gólmani se zlínskými kořeny, takže rozhodování bylo velmi těžké. Rozhodlo především to, že nyní máme Libora podepsaného až do 30. dubna 2021. Klub získává jistotu v brance na tuhle sezonu a další dvě. Libor bude náš kmenový brankář se všemi plány,“ zmínil na stránkách beranů generální manažer Martin Hosták. Kašík by měl za Zlín poprvé nastoupit v pátek na ledě pražské Sparty.

Zlínským brankářem číslo jedna byl dosud Jakub Sedláček, jenž se do mateřského klubu vrátil loni po angažmá ve Slovanu Bratislava, italském Bolzanu a Mountfieldu, kde předchozí ročník začínal. Sedláček za Berany v této sezoně nastoupil ke 33 extraligovým utkáním, další ovšem nepřidá. Na hostování do konce sezony se stěhuje do pražské Sparty. “Naskytla se nám možnost získat Jakuba Sedláčka, tak jsme se rozhodli ji využít, abychom posílili brankoviště o zkušeného gólmana před náročným závěrem sezony,“ řekl klubovému webu sportovní manažer Michal Broš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz