Velká ryba! Do Slavie míří nejproduktivnější hráč soutěže

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Odešel jim Tomáš Šmerha, hokejisté pražské Slavie ale našli náhradu – z Frýdku-Místku přivedli Petra Kafku, jenž v uplynulé sezoně vyhrál bodování Chance ligy!

partneři českého hokeje

56 zápasů – 23 gólů + 47 asistencí. Petr Kafka strávil uplynulý ročník ve dvou klubech, a v obou sbíral body jako na běžícím páse. Produktivitu Chance ligy ovládl o šest bodů před Danielem Voženílkem, byť je pravda, že druhou část odehrál ve slabší polovině soutěže.

Prostějov a Frýdek-Místek nyní vymění za hlavní město.

„Chtěli jsme přivést do útoku jednoho top hráče a Petra jsme měli vytipovaného už delší dobu,“ říká sportovní manažer Jiří Veber na webu Slavie. Ta se musela vypořádat především s odchodem 61 bodů v podobě mladíčka Tomáše Šmerhy.

„Jedná se o kreativního a produktivního hráče, od kterého očekáváme velký přínos pro naši ofenzivu. Jsme rádi, že se nám povedlo rychle dohodnout, a věříme, že se mu u nás bude dařit,” hlásí Veber na Kafkovu adresu.

Třicetiletý útočník patří mezi největší šikuly a s hokejkou umí velké věci, což dokazuje také v inline hokeji – právě na kolečkách už ve Slavii působil.

Ze zimního prostředí ale dres sešívaných ještě nezná. Naopak, je odchovancem pražské Sparty, kde poprvé nakoukl i do extraligy a rovnou získal český bronz. Nejvyšší soutěž si potom vyzkoušel i v Kladně, Olomouci a Vítkovicích, mezitím pomohl k postupu Mladé Boleslavi.

Mezi lety 2016 a 2019 působil na Slovensku. Banskou Bystricu dotáhl k mistrovskému titulu, výraznou stopu pak zanechal i v Košicích.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz