Velká šance pro excentrického šikulu. Réway bude hrát za Mountfield!

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

12. června 2018, 18:06

Václav Jáchim

Problémy se srdcem, nucená pauza. Pak krátce farma Montrealu a nakonec ne zrovna radostné působení ve Slovanu Bratislava. Martin Réway nemá za sebou povedené období, dvě poslední sezony by asi nejraději vymazal z paměti. Teď útočník s geniálními hokejovými nápady a excentrickou povahou stojí na nové startovní čáře. Někdejší hokejista Sparta se vrací do Tipsport extraligy, bude hrát za hradecký Mountfield.

Nový fanshop

Pro Východočechy jde bezpochyby o zajímavé jméno. Tedy pokud Réway naplní předpoklady a naváže na dřívější formu. Slovenský reprezentant s českými kořeny, jenž zářil třeba na MS dvacítek 2015, míří po odmlce znovu do Tipsport extraligy. Na východě Čech má pomoci nahradit odcházející útočníky Bednáře, Červeného, Smoleňáka nebo Džerinše.

Vedení východočeského klub si je vědomo velkého potenciálu nové posily, ale také ví, jaké měsíce nechal Réway za zády. "K rozhodnutí angažovat Martina jsme došli po zralé úvaze a delší debatě v rámci sportovního vedení klubu i vedení společnosti. Smlouvu, kterou jsme uzavřeli, máme dobře ošetřenou. Je v ní počítáno se všemi možnými komplikacemi včetně zdravotních. Martin v úterý prošel úspěšně zdravotní prohlídkou," konstatuje na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček.

Foto: habseyesontheprize.com

Přesun se rodil velmi rychle. Před několika dny vyšlo najevo, že Réway nebude pokračovat ve Slovanu, kde na konci uplynulé sezony sehrál 18 utkání KHL (1 gól, 4 nahrávky). U šikuly, jehož přednosti vynikají například v přesilovkách, se spekulovalo o působení ve slovenské nejvyšší soutěži, ovšem objevily se jiné varianty. "Konkrétní nabídku jsme měli ze Švédska, ve hře byl jeden neslovenský klub KHL. Martin ale preferoval českou extraligu. Jeho práva patří Spartě, která neměla zájem a dala souhlas k jednáním s jinými kluby. Když přišel návrh od Hradce Králové, Martina to oslovilo," popisuje hráčův zástupce Michal Sivek ze společnosti Euro Hockey Services.

Věci se daly bleskově do pohybu. "Podmínkou Mountfieldu bylo, aby Martin absolvoval zdravotní prohlídku. Stalo se, má ji úspěšně za sebou," pokračuje hráčův zástupce. "Martin ví, že potřebuje sehrát kompletní sezonu na vysoké úrovni. Předpokladem je, aby zůstal zdravý, motivaci má velikou. Ví, že dostává velkou příležitost. V Hradci by měl patřit k nejvytíženějším útočníkům, klub na něj bude spoléhat. Tahle možnost ho velmi zaujala," doplňuje Sivek.

Foto: Vladimír Koláček

Réway se s vedením klubu dohodl na roční smlouvě, která obsahuje možnost následné stejně dlouhé opce. "Martin si prošel těžším obdobím, věřím ale, že už ho má za sebou. A že využije šance, kterou mu dáváme. A chytne ji za pačesy tak, aby se z něj stal zase hokejista top formátu, který pomůže týmu a stane se jeho tahounem," věří Aleš Kmoníček. Od Réwaye si hodně slibuje i nový sportovní manažer klubu Jaroslav Bednář: "Martin je hokejista s neskutečným herním potenciálem. Skvěle vidí hru, je to jeden z mála hokejistů, který je schopen nahrát přesně žabkou přes půl hřiště. Doufám, že ho dostaneme do herní pohody, v jaké byl ve Spartě. Myslím, že je schopen ukázat velké věci,“ říká na stránkách Mountfieldu.

Po vyřízení všech formalit a úspěšné zdravotní prohlídce se Réway zapojí do společné přípravy týmu. Tipsport extraligu bude hrát po necelých třech letech, na podzim 2015 opustil Spartu a ročník dohrál ve švýcarském Fribourgu. Další sezonu vynechal vzhledem k potížím se srdcem, po krátkém intermezzu na farmě Montrealu pokračoval ve Slovanu Bratislava. Teď je zase zpátky v českém hokeji. "Když jsme probírali jeho budoucnost, Martin si extraligu přál. Mimo jiné i proto, aby mohl být na očích trenérovi slovenské reprezentace. Příští mistrovství světa hostí Bratislava a Košicích, což je pro Martina velká výzva," uzavírá Michal Sivek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz