Velká ztráta pro Draky: Po dvanácti letech se loučí klubová legenda

Foto: dracisumperk.cz

Po čtyřech letech si mohl opět zahrát Chance ligu, měl patřit k pilířům šumperské defenzivy, ale nakonec je všechno jinak. Veterán Tomáš Sedlák se rozhodl ve 36 letech ukončit profesionální kariéru a Drakům už v novém ročníku nepomůže. Klub z podhůří Jeseníků o tom informoval na svém webu.

partneři českého hokeje

Loučí se ikona. Borec, který je rekordmanem v počtu odehraných utkání za Šumperk. Za modrožluté nastoupil do více než 600 soutěžních zápasů, v nichž coby bek nasázel 142 branek a na dalších 313 jich nahrál. Ano – Tomáš Sedlák je také lídrem historických klubových tabulek v počtu nasbíraných kanadských bodů.

„S Tomášem jsem se během jara potkal několikrát a cítil jsem z něj, že k podobnému rozhodnutí směřuje. Za celý klub bych mu chtěl poděkovat za vše, co pro Šumperk udělal. Tohle spojení vydrželo dvanáct sezon a já jsem za to nesmírně rád,“ přiznává pro stránky šumperského klubu jeho ředitel Vladimír Velčovský.

Foto: dracisumperk.cz

„V dnešní době je téměř nemožné najít tak velkého srdcaře tak velkých hokejových kvalit. Děkuji, že byl jedním z tahounů týmu, který vrátil Chance ligu zpět do Šumperka. A byť už si tuhle soutěž v našem dresu nezahraje, dveře má u nás stále otevřené, ať už bude potřebovat cokoliv,“ vzkazuje Velčovský loučící se klubové legendě.

Tomáš Sedlák strávil v Šumperku posledních dvanáct let kariéry, mezitím si ho ještě na jeden extraligový zápas vypůjčily Pardubice, s nimiž Draci tehdy spolupracovali. Co tedy rozhodlo pro jeho konec? Přispěla k tomu tak trochu i pandemie koronaviru.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

„Najednou jsem mohl být víc doma s dětmi, takže ve mně začal hlodat červíček, jestli není načase skončit. A čím delší pauza byla, tím víc to ve mně zrálo. Nakonec jsem dospěl k rozhodnutí, že je načase dát přednost rodině. Chance liga má hodně nabitý kalendář a byl bych dost často na cestách někam na druhý konec republiky,“ vysvětluje na webu Draků Sedlák.

„V souvislosti se zraněním ruky, které jsem měl minulou sezonu, bych měl také podstatně méně času na regeneraci. Nakonec jsem to rozseknul s tím, že s profesionálním hokejem je konec. Jsem šťastný, že jsem tak dlouho mohl hrát v dresu Draků. Miluju to tady a vždycky se sem budu rád vracet. Klukům už ale budu jen držet pěsti na tribuně,“ dodává.

„V dnešní době je téměř nemožné najít tak velkého srdcaře tak velkých hokejových kvalit. Dveře má u nás stále otevřené, ať už bude potřebovat cokoliv.“

Populární Sedlák ale s hokejem nekončí úplně.  „Nejspíš budu hrát pro radost v jednom z týmů v Krajské lize mužů Pardubického kraje. V soutěži hraje hodně kluků, co prošli hokejem v Šumperku, takže tam snad budu jako doma,“ usmívá se šumperský srdcař.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz