Velké eso pro Rytíře! Tomáš Kaberle dokončí sezonu v Kladně

22. listopadu 2014, 17:50

Václav Jáchim

Kladenští Rytíři dostanou vítanou posilu, první ligu bude hrát nedávné eso z NHL! Už delší dobu se mluvilo o tom, že by se do mateřského klubu mohl vrátit Tomáš Kaberle, tuhle verzi zhruba před dvěma týdny naznačil Jaromír Jágr starší - otec majitel kladenského klubu. Nyní je akce realitou. Jágr starší potvrdil, že Kaberle bude hrát za Kladno, poprvé by se měl objevit na tréninku ve středu!

Plekanec Chance liga

Předběžná dohoda byla učiněna už dřív, ale v Kladně věděli, že se všechno může změnit. Tomáš Kaberle se netajil zájmem hrát NHL, podstoupil vzhledem k tomu dvě zkoušky ve dvou různých organizacích. V září absolvoval tréninkový kemp New Jersey, ovšem místo nakonec nezískal.

Když už to vypadalo na marný pokus o comeback, ozvali se New York Rangers. Jezdci měli na marodce několik beků a zvažovali angažování mistra světa 2005, který prožil nejlepší sezony kariéry v Torontu. Kaberle sehrál dvě utkání za farmu Rangers v Hartfordu (připsal si dvě nahrávky), ale ani druhý pokus o uplatnění v týmu NHL neskončil úspěchem.

Na další případnou možnost už šestatřicetiletý rodák z Rakovníka nechtěl čekat. Vítěz Stanley Cupu 2011 s Bostonem a účastník tří olympiád, přičemž z té v Turíně 2006 má doma bronz, se vydává domů. Podle dostupných informací sice mělo být ve hře angažmá ve Švédsku, o Kaberleho prý průběžně stály kluby ruské KHL. Nicméně ostřílený reprezentant volí mateřský klub.

Všechno je prý definitivní. "Včera v noci jsme se dohodli, že přijde na hostování do konce sezony," uvedl pro ČTK Jaromír Jágr starší, jenž po odchodu Martina Vejvody aktuálně u Rytířů řeší otázky spojené se sportovní oblastí. Kaberle má do České republiky dorazit počátkem příštího týdne, od středy je očekáván na tréninku.

Kladnu přijde pomoc elitního beka velmi vhod, v tabulce totiž stíhá další kluby a před 27. kolem bylo na sedmé příčce. Představitelé Rytířů nebyli spokojeni s výsledky, nutno poznamenat, že první 21 utkání hráli vzhledem k rekonstrukci domácího stadionu venku. Do Kladna před několika dny dorazili zkušení Tomáš Kouček, Tomáš Horna a Jan Hlaváč (ten jen na měsíc), klub angažoval rovněž obránce Jana Jaroměřského nebo perspektivního gólmana Jana Lukáše.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz