Velké Meziříčí bude spolupracovat s Jihlavou i Třebíčí

Foto: Jiří Mráz, Facebook HHK Velké Meziříčí

Do Velkého Meziříčí se po jedenácti letech vrací 2. liga. Současně se tím otevřel prostor pro spolupráci s dalšími kluby na Vysočině: prvoligovou Jihlavou a Třebíčí.

Aplikace Tipsport extraligy

„Na úzké spolupráci jsme se dohodli s oběma kluby," potvrzuje Velké Meziříčí na svém webu.

Dohody už mají i konkrétní výsledky. „S Jihlavou jsme domluvení na střídavých startech hned čtveřice hráčů z juniorské akademie, z nichž dva jsou velkomeziříčskými odchovanci," informuje druholigový nováček.

Řeč je mimo jiné o Miroslavu Judovi, který v minulém ročníku naskočil do patnácti zápasů Chance ligy a dočkal se premiérového gólu mezi muži.

„V současné době ještě jednáme s jedním zkušeným útočníkem."

Velké Meziříčí dosud ohlásilo čtyři posily: obránce Aleše Trnku (naposledy Mor. Budějovice), Lukáše Horta (Třebíč), střelce Davida Horkého (Mor. Budějovice) a útočníka Marcela Juráně (Havlíčkův Brod).

„Už před podáním přihlášky jsme si dali za cíl přivést jednu lajnu hráčů se zkušeností z vyšších soutěží," netají se týmové vedení. A zároveň napíná fanoušky: „V současné době ještě jednáme s jedním zkušeným útočníkem, který by doplnil naši ofenzivní činnost."

Dosud největším úspěchem klubu je čtvrtfinálová účast v druholigovém play off 2008. Velké Meziříčí tehdy málem vyřadilo pozdějšího postupujícího z Benátek nad Jizerou. „Věřím, že na tento úspěch v nejbližších sezonách navážeme. Samozřejmě jde o první sezonu ve vyšší soutěži – a ta je vždycky těžká," uvědomuje si jednatel Jaroslav Juda.

„Jde o první sezonu ve vyšší soutěži – a ta je vždycky těžká."

Na soupisce Velkého Meziříčí jsou momentálně tři brankáři, devět obránců a šestnáct útočníků. Kdo by neměl v širokém kádru dostatečné vytížení, může si zahrát v kraji. Velké Meziříčí totiž postaví B-tým a navíc chce navázat spolupráci s Velkou Bíteší.

Aktuální kádr HHK Velké Meziříčí

Brankáři: Jaroslav Juda mladší, Zdeněk Slavíček, Jiří Štourač.

Obránci: Pavel Ambrož, Michal Báňa, Viktor Burian, Lukáš Hort, Tomáš Kochánek, Daniel Piskač, Petr Slabý, Aleš Trnka, Petr Vlašín.

Útočníci: Martin Barák, Martin Burian, Jiří Doležal, David Horký, Miroslav Juda, Marcel Juráň, David Křenek, Vojtěch Maštera, Patrik Matov, Lukáš Paták, Richard Peschout, Petr Rozmarín, Milan Strnad, Filip Střecha, Tomáš Střecha, Michal Vlašín.

Foto: facebook.com/hhkvelkemezirici

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz