Velké návraty pro Drtiče. Vrací se Finsterle a další

Foto: facebook Lukáš Finsterle

30. června 14:21

Pavel Mandát

Tři velké posily dnes oznámil druholigový Hodonín. Na jihu Moravy budou v příští sezoně působit útočníci Lukáš Finsterle s Michalem Romančíkem, potažmo obránce Richard Kobylík.

Chance liga na Hokejka TV

Kompletní trio těchto hokejistů už dres Hodonína v minulosti oblékalo. Jedná se tak o vítané návraty, které korespondují s klubovou koncepcí spoléhání na hráče se vztahem k organizaci i regionu.

Nejzvučnějším jménem je bezesporu Lukáš Finsterle. Zkušený třicetiletý útočník strávil na Slovácku sezonu 2018/2019, okamžitě se přitom zařadil mezi týmové lídry. Mělo tomu tak být i loni, jenže po devíti zápasech přišel nečekaný zvrat a někdejší útočník Zlína, Znojma či Poruby zamířil do Nového Jičína. Nutno říct, že i tam prokazoval své kvality, když si připsal solidních 23 kanadských bodů.

K postupu do play off ale Ďáblům nepomohl. Možná i tento neúspěch pak sehrál důležitou roli v jeho návratu do Hodonína.

Drtiči si každopádně mohou mnout ruce, Finsterle je rozeným střelcem, jenž disponuje instinktem zabijáka. Dokáže rozhodovat zápasy, strhnout na sebe roli lídra mu problém nedělá. Pro mladý hodonínský tým půjde rovněž o výborného učitele. Také proto si jej nepochybně hlavní trenér Tibor Janás vybral.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Podobné charakteristiky pasují taktéž na Michala Romančíka. I od něj se čeká hodně. Sedmadvacetiletý útočník slovenské národnosti hájil barvy Drtičů během sezony 2017/18, přičemž si během tohoto období udělal skvělé jméno. Jeho bilance na konci zmíněné sezony činila bod na zápas.

Následně Romančík zamířil do Šumperka a Valašského Meziříčí. V obou klubech se prezentoval dobře, byť tak dobré jako v Hodoníně už to nebylo. Během posledních dvou sezon zaznamenal 26 a 27 kanadských bodů.

Třetím borcem do party je řízný obránce Richard Kobylík. Ten to sice se svým důrazem někdy přežene, z čehož pak rezultují vysoká čísla v kolonce trestů, ale i tak jde hráče, který je platný.

Kobylík patří mezi odchovance zlínského hokeje. V Baťově městě prošel naprostou většinou mládežnických kategorií a vyzkoušel si zde rovněž seniorskou extraligu. Byť to byla jen epizodní záležitost.

Poslední ročník odehrál v Novém Jičíně. Konta soupeřů v něm zatížil devíti kanadskými body, k nimž přidal 87 trestných minut. Teď bude tvrdit muziku na Slovácku.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz