Velké návraty! TOP 5 dosavadních posil Vítkovic

Vítkovičtí fanoušci jsou plní optimismu. Nedorazilo sice nijak závratné množství posil, kvalita ale rozhodně předčí kvantitu. Vrátí se Ostravané do středu extraligové tabulky?

partneři českého hokeje

Roman Polák (O, 34 let)

Minulá sezona: Dallas, 41 zápasů (0+4)

K týmu se asi připojí o něco později, než by bylo dobré, protože bude muset ještě dohrát sezonu s Dallasem, ale pak bude jistě patřit k nejužitečnějším hokejistům Tipsport extraligy. Nebylo by překvapením, kdyby hrál okolo 25 minut za zápas. Pomůže hlavně v oslabení či hře 5 na 5. A třeba přispěje i nějakými body.

Foto: hc-vitkovice.cz

Patrik Koch (O, 23 let)

Minulá sezona: Košice, 51 zápasů (0+13)

Do Česka hlásí návrat po čtyřech sezonách. Mezitím se zařadil k lídrům Košic, objevoval se ve slovenské reprezentaci a dokonce si zahrál na loňském mistrovství světa. Víc než produktivita se od něj čeká hlavně poctivá defenziva.

Foto: hc-vitkovice.cz

Jakub Kubeš (O, 23 let)

Minulá sezona: Přerov, 52 zápasů (9+18)

V žebříčku hokej.cz TOP 100 nejlepších hráčů Chance ligy se umístil na 32. místě. Patřil k objevům druhé nejvyšší soutěže. Měří skoro dva metry, přesto slušně bruslí a umí to s holí. Půjde dál ve stopách Jakuba Ference, který to z Polska přes Přerov dotáhl až mezi nadprůměrné extraligové obránce?

Zbyněk Irgl (Ú, 39 let)

Minulá sezona: Olomouc, 52 zápasů (15+22)

Ve hře bylo pokračování v Olomouci, odchod do EBEL, nakonec se ale po třinácti letech vrací domů do Vítkovic. A bude jejich hlavní útočnou zbraní – může atakovat hranici dvaceti gólů.

Lukáš Krenželok (Ú, 36 let)

Minulá sezona: Liberec, 51 zápasů (7+10)

Třetí opravdu zvučná posila. Tam, kde Krenželok hrál, přišel úspěch. Medaile má s Vítkovicemi, Slavií i Libercem. Velký dříč, srdcař a lídr. Jeho přínos je daleko větší než napovídají góly a asistence. 

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Aktuální kádr HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři: Miroslav Svoboda, Daniel Dolejš.

Obránci: Roman Polák*, Robert Černý, Jesse Dudás, Patrik Koch, Lukáš Kovář, Jakub Kubeš, Jan Štencel, Peter Trška.

Útočníci: Zbyněk Irgl, Lukáš Krenželok, Jan Hruška, Martin Dočekal, Rastislav Dej, Tomáš Kubalík, Dominik Lakatoš, Alexandre Mallet, Josef Mikyska, Jan Schleiss, Nicolas Werbik, Jan Bernovský, Jozef Baláž, Petr Fridrich, Peter Šišovský.

* Zatím nemá podepsanou hráčskou smlouvu, čeká se na konec sezony v NHL.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz