Velké ztráty... A co nové tváře? TOP 5 dosavadních posil Litoměřic

Litoměřice se musí vyrovnat s odchody čtyř nejproduktivnějších útočníků. Budou i tak patřit do horní poloviny tabulky? Díky těmto posilám v to doufají.

partneři českého hokeje

Jan Holý (O, 25 let)

Minulá sezona: Jihlava, 59 zápasů (9+10)

V základní části 2018/2019 se blýskl 26 body, v uplynulé sezoně pak nasázel devět gólů. To jsou na obránce hodně solidní čísla. Navíc je v ideálním věku a může se pořád zlepšovat. Holý by měl zacelit díru po odchodu Jana Strejčka. Oba si paradoxně vyměnili kluby – Strejček totiž posílil Jihlavu.

Jan Výtisk (O, 38 let)

Minulá sezona: Vítkovice, 46 zápasů (0+5)

Jedna z přestupových bomb, které odpálily prvoligové kluby od začátku přestupového období. Výtisk patří k nejvýraznějším osobnostem Tipsport extraligy za poslední dekádu. Fanoušci ho mají spjatého především s hity a zblokovanými střelami. Uvidíme od něj v Chance lize i častější bodové příspěvky? Zajímavé také bude sledovat, jak se vyrovná se stylem hry, který je ve druhé nejvyšší soutěži. Hra není tolik uspořádaná a daleko víc se bruslí...

Daniel Poizl (O, 19 let)

Minulá sezona: Kadaň, 36 zápasů (1+2)

Jeho statistiky z Kadaně sice neohromí, hrál ale dobře a patřil k příjemným překvapením v sestavě Trhačů. Není divu, že ho čas od času povolala Sparta. Poizl by chtěl v Litoměřicích zabojovat o účast na juniorském mistrovství světa. V projektu Dukla bude trenérům na očích – a pokud by hrál třeba vedla Jana Výtiska, hodně by se toho od něj naučil. 

Patrik Miškář (Ú, 24 let)

Minulá sezona: Kadaň a Prostějov, 18 zápasů (7+10)

Poslední tři sezony se pohybuje na hraně extraligy a první ligy. Když hrál o patro níž, byl schopný produkovat bod na zápas. Pomoci může i s oslabením – už několikrát soupeřům ujel do brejku a skóroval. Na svůj věk má spoustu zkušeností, těží z ideální hokejové postavy. Tahle posila by se mohla Stadionu opravdu vyplatit.

Martin Procházka (Ú, 26 let)

Minulá sezona: Vsetín, 57 zápasů (15+7)

Loni v přípravě zářil a v sezoně se od něj čekaly velké věci. Ano, nasázel sice solidních patnáct branek, angažmá na Lapači ale nakonec z nejpovedenějších nebylo. Teď se Procházka stěhuje. A nejde do neznámého prostředí: za Litoměřice hrál v letech 2013 až 2016. Zatímco na Vsetíně bylo v útoku hned několik velkých jmen, v případě Stadionu budou Procházkovy výkony pro týmové ambice zásadní. S velkým ice timem a velkým prostorem v přesilovkách by mohl patřit k nejproduktivnějším hokejistům soutěže.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Aktuální kádr HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Adam Beran.

Obránci: Jan Výtisk, Jan Holý, Jiří Jebavý, Patrik Marcel, Daniel Poizl, Ondřej Baláž.

Útočníci: Matěj Beran, Martin Procházka, Peter Jánský, Patrik Miškář, Erik Čermák, David Jindra, Petr Hašek, Marek Berka, Ondřej Damašek, Michal Daniel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz