Velké ztráty! Mladá Boleslav oznámila odchody opor

Alex Lintuniemi | Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

V Mladé Boleslavi v další sezoně nebudou pokračovat brankář Gašper Krošelj, obránci Pavel Pýcha, Alex Lintuniemi a David Štich, dále pak útočníci Ondřej Najman, David Šťastný, Maris Bičevskis, Kelly Klíma a Daniel Přibyl.

„Je mi jasné, že zvlášť některá jména vyvolají ve fanoušcích velký smutek," uvědomuje si sportovní ředitel Martin Ševc. „Gašpi a Šťáva byli v Mladé Boleslavi pět let, Najmič dokonce šest. Alex u nás byl necelé dvě sezony, ale víme, že si ho fanoušci zamilovali,“ vyjmenovává. 

„Všem zmíněným klukům děkujeme za všechnu odvedenou práci v našich barvách,“ vzkazuje na mladoboleslavských stránkách. „Přejeme všem mnoho úspěchů v další kariéře a těšíme se na shledání – ať už coby soupeři nebo třeba jednou opět v našem dresu."

„Je mi jasné, že zvlášť některá jména vyvolají ve fanoušcích velký smutek."

Je možné, že ani tímto výčet odchodů od Bruslařů nekončí. „S některými hráči stále probíhají jednání. Konkrétnější však chce být klub až později," avizují Středočeši na svém webu.

O několika z dnes potvrzených odchodů se spekulovalo delší dobu. Jména obránce Alexe Lintuniemiho a Davida Šťastného padají v souvislosti s Hradcem Králové. Ondřej Najman by mohl doplnit svého dlouholetého parťáka Pavla Kousala v pražské Spartě. Pavel Pýcha podle všeho ohlásí návrat do Českých Budějovic, kam má údajně namířeno i David Štich.

A kdo má naopak posílit Bruslaře? Mluví se například o plzeňském forvardovi Filipu Suchém, brankáři Janu Růžičkovi a podle webu eliteprospects.com je ve hře příchod amerického obránce Zacha Osburna, který letos válel ve slovenských Michalovcích.

Mladá Boleslav změnami v kádru reaguje mimo jiné na špatný výsledek z letošní sezony: vypadla už v předkole a celkově skončila desátá. V předešlých dvou ročnících přitom dokráčela až do semifinále.

Velké rošády udělali Bruslaři už v průběhu sezony, další průvan nastane v dalších týdnech: ze třinácti nejproduktivnějších hráčů v týmu ze základní části jich zůstane nejvýše pět.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz