Velký návrat! Petráš míří zpět do Děčína, pokračuje i Sýkora

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

6. května 2020, 17:00

Ondřej Mach

Medvědi budou v nadcházejícím ročníku znovu spoléhat na dynamickou dvojici Zdeněk Petráš a Ondřej Sýkora. Oba produktivní útočníci se s klubem dohodli na pokračování vzájemné spolupráce.

O Kapku lepší hokej

„Se Zdeňkem Petrášem jsme si sedli, jak v lajně, tak i v osobním životě. Na kanadském bodování obou z nás to bylo vidět. Celá naše lajna spolupracovala dobře,“ vyprávěl mladší z dvojice v nedávném rozhovoru pro hokej.cz.

Nyní je jasné, že se se svým parťákem setká v jednom dresu i příští rok. Pro Děčín je to důležitá zpráva, oba totiž patří mezi největší ryby v českém druholigovém rybníku. Zatímco Petráš Medvědy táhl už loni, Sýkora se do životní formy prostřílel letos.

„Se Zdeňkem Petrášem jsme si sedli, jak v lajně, tak i v osobním životě.“

V první polovině uplynulého ročníku tak soupeře děsila silná děčínská lajna ve složení Zdeněk Petráš– Ondřej Sýkora–Pavel Zajan. Jejich fazóna se projevila i na výsledcích Medvědů: mužstvo se v úvodu základní části drželo na nejvyšších příčkách.

V lednu pak ze severu přišla nečekaná zpráva. Petráš tehdy jako jeden z nejproduktivnějších hráčů severní skupiny v týmu skončil z pracovních důvodů a odešel hostovat do konkurenčních Řisut.

„Pro tým to bylo určitě oslabení, co k tomu dodat. Rozhodl se tak z pracovního hlediska, to je jeho věc. Kdyby zůstal, tak mohlo být víc týmových bodů, i našich společných,“ připustil Sýkora.

Petráš s Řisuty dokonce narazil na bývalý klub v předkole vyřazovací části, kde Děčín vedl 2:1 na zápasy. Už po předčasném konci se spekulovalo o jeho návratu do města na Labi, teď se tento přesun stal realitou.

Společně se Sýkorou budou v následující sezoně bezpochyby patřit ke klíčovým hráčům Severočechů. Stačí se jen podívat na jejich loňská čísla: vždyť dohromady ve druhé lize zaznamenali vynikajících 123 bodů.

Děčín se tak po odchodu Vrchlabí do Chance ligy rázem stává jedním z favoritů skupiny Sever. Kam dvojice Petráš–Sýkora mužstvo dotáhne v ročníku 2020/21?

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz