Velký návrat po sedmi letech! Hradec doplnil trenérský štáb

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

10. června 11:21

Adam Bagar

Hradec Králové vykročí do nové extraligové sezony s pozměněným trenérským štábem. Odcházejícího asistenta Petra Svobodu nahradí pod Bílou věží dobře známý Peter Frühauf, který tak doplní hlavního kouče Tomáše Martince a dalšího asistenta Tomáše Hamaru.

Dnes už 40letý Frühauf působil pod Bílou věží jako obránce v letech 2013 až 2016 a tamní fanoušci si jej moc oblíbili. Poslední zápas za Mountfield odehrál před více než sedmi lety, nyní hlásí velký návrat. Ale už v nové roli asistenta trenéra.

„Peter byl vždy moje priorita.“

„S Peterem jsme vedli jednání o možné spolupráci už dvě sezony, ale vzhledem k jeho vytížení u slovenské reprezentace dospělých i u dvacítky to nebylo doposud možné,“ prozrazuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

„Peter měl však velký zájem se připojit k trenérskému štábu v Hradci Králové, a proto se letos s realizačním týmem slovenské reprezentace domluvil na tom, že může během sezony působit v našem týmu,“ dodává k návratu Frühaufa.

„Peter byl vždy moje priorita. Vzhledem k tomu, že v Hradci působil a hrál za něj, má skvělé charakterové vlastnosti a v posledních letech se významně posunul ve své trenérské kariéře,“ těší Kmoníčka podpis dvouleté smlouvy.

Radost má i hlavní trenér Tomáš Martinec, jenž ještě Petera Frühaufa vedl jako hráče. „Peter je vynikající člověk s obrovským charakterem, který v minulosti zanechal v Hradci významnou stopu jako hráč a já se moc těším na naši spolupráci.“

„Peter je vynikající člověk s obrovským charakterem, který v minulosti zanechal v Hradci významnou stopu jako hráč a já se moc těším na naši spolupráci.“

„V posledních letech jsme spolu hodně diskutovali o hráčích vhodných do herního systému Mountfieldu HK i slovenské reprezentace. Myslím, že máme na hokej podobný náhled,“ doplňuje šéf hradecké střídačky na adresu nového parťáka.

Ten ukončil hráčskou kariéru po sezoně 2018/19 v dresu Trenčína, kde poslední čtyři roky působil jako asistent trenéra. Ve stejné roli se loni připojil také ke slovenské reprezentaci, a nyní si ji premiérově vyzkouší rovněž mezi tuzemskou elitou.

Foto: Andrej Galica, SZLH

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz