Velký návrat: Šimánek si znovu zahraje za České Budějovice

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Útočník Jiří Šimánek se po pěti letech vrací do Českých Budějovic. Během této doby hrál za hradecký Mountfield.

Nový fanshop

Šimánek je v Motoru zatím na zkoušku. „Jsme moc rádi, že Jirka kývnul na zkušební smlouvu, aby trenérům i fanouškům v přípravě dokázal, že má na to, aby Motoru pomohl a byl jeho platným hráčem," řekl pro hcmotor.cz generální manažer Stanislav Bednařík.

V uplynulé extraligové sezoně nastoupil ke 38 zápasům s bilancí čtyř gólů a čtyř asistencí. Celkově nasbíral v nejvyšší soutěži 940 startů a získal dvě bronzové medaile. K tomu odehrál víc jak desítku utkání za národní tým.

Šimánek působil doma v Českých Budějovicích celou kariéru, v létě 2013 se ale extraligová licence přesunula do Hradce a s ní odešel celý tým včetně něho.

Teď se vrací na jih. Cíl si vytyčil jasný: pomoci Motoru do extraligy.

Šimánek, který v říjnu oslaví 40. narozeniny, už u jednoho postupu s Jihočechy byl. To se psal rok 2005 a v Českých Budějovicích hráli díky výluce v NHL slavní odchovanci. Mimo jiné Václav Prospal, který v příštím ročníku povede Motor coby trenér.

„Možnost návratu do města, kde jsem odehrál tolik zápasů a kde jsem doma, je pro mě obrovskou motivací. Jsem rád, že mi trenér a vedení klubu dali šanci, abych jim dokázal, že pořád umím hrát hokej a mám týmu co dát," citují Šimánka klubové stránky.

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča, Jan Strmeň, Daniel Svoboda.

Obránci: Zdeněk Čáp, Vojtěch Doktor, Stanislav Dosek, Daniel Dudáček, Mitchell Fillman, Ondřej Kachyňa, Šimon Kubíček, Zdeněk Kutlák, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, René Vydarený.

Útočníci: Jakub Babka, Martin Beránek, Cody Bradley, Miloslav Čermák, Jakub Čížek, Martin Dančišin, Jakub Doktor, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Martin Heřman, Jakub Káník, Vojtěch Krcho, Martin Novák, Pavel Novák, Rok Pajić, Roman Přikryl, Michal Silný, Jiří Šimánek, Vladimír Škoda, Ondřej Šulek.

Foto: hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz