Velký návrat! Tomica podepsal se Slavií

Foto: hc-slavia.cz

Prvoligová Slavia hlásí po Petru Kafkovi další zvučnou posilu: z Chomutova se po pěti letech vrací juniorský mistr světa a pamětník obou titulů Marek Tomica.

partneři českého hokeje

Devětatřicetiletý Tomica spojil s pražským klubem v podstatě celou kariéru. Sešívané opustil až po sestupu v roce 2015.

Následujících pět sezon strávil v Chomutově, kam ho zlákal Vladimír Růžička starší. U Pirátů zůstal i v minulém ročníku – ke čtvrtému místu jim pomohl čtrnácti body (5+9) v 51 zápasech.

Hlavní Tomicův přínos ale nikdy nespočíval v produktivitě. Vždy se jednalo především o důrazného a bojovného forvarda, který odváděl skvělou práci při bránění. Dokázal to také letos u Pirátů, kteří měli i díky Tomicovi nejlepší oslabení v Chance lize (87,45 %).

„Věříme, že bude díky svým zkušenostem platný nejen na ledě, ale i mimo něj,“ říká na slávistickém webu sportovní manažer Jiří Veber.

Roli v Tomicově příchodu sehrál i nový kouč Pražanů Martin Štrba, který loni trénoval právě Chomutov. „Po dohodě s majitelem jsme jeho angažování probírali s hlavním trenérem, který ho dobře zná z Chomutova a jeho působení v týmu přivítal. Marek projevil zájem vrátit se do Slavie nejen jako hráč, ale také se po skončení aktivní kariéry zapojit do práce v naší organizaci,“ prozrazuje Veber.

„Marek projevil zájem vrátit se do Slavie nejen jako hráč, ale také se po skončení aktivní kariéry zapojit do práce v naší organizaci.“

Tomica má zatím ve Slavii odehráno 812 utkání. Jde o třetí nejvyšší počet v klubové historii: víc startů už mají pouze Petr Kadlec s Pavlem Kolaříkem.

„Těším se na návrat do známého prostředí. Když probíhaly v televizi během karantény historické záběry ze zápasů Slavie, tak mě to úplně vzalo. Ke klubu mám pořád velký vztah,” hlásí Tomica v rozhovoru pro hc-slavia.cz.

Aktuální kádr HC Slavia Praha

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov.

Obránci: Milan Antoš, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý (zkouška), Mikuláš Hovorka (junior), Jan Novák, Michal Steinocher, Dominik Valík, Václav Veber.

Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Damien Hradil (zkouška), Petr Kafka, Dávid Kohút, Filip Kuťák, Martin Ondráček, David Šteiner, Marek Tomica, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka.

Foto: Kateřina Kundertová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz