Velký zvrat! Zápasy finále budou zkontumovány, Sokolov je prvoligový

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Superfinále druhé ligy mezi Sokolovem a Moravskými Budějovicemi má nečekané vyústění. První tři utkání v sérii budou zkontumována ve prospěch Baníku, který tak po čtvrteční výhře předčasně slaví postup do Chance ligy.

Chance liga na Hokejka TV

Důvodem očekávaných kontumací budou neoprávněné starty brankáře Davida Vacka. Na svém facebookovém profilu o tom informovaly Moravské Budějovice. Zprávu už potvrdil i Sokolov, který tak zahájil postupové oslavy.

Sokolov vedl po prvních třech utkáních 2:1. Moravské Budějovice však kvůli administrativnímu pochybení o svoji výhru přijdou, a protože Baník ve čtvrtek opět uspěl, po vítězství 4:0 v sérii je rázem prvoligový.

„V pátek dopoledne bude oficiálně potvrzen postup Baníku do první ligy! Došlo totiž k neoprávněnému startu hráče Moravských Budějovic a první tři utkání budou zkontumována. Baník si tak připíše o jedno vítězství více. Oficiálně bude tato zpráva potvrzena v pátek dopoledne," napsal Sokolov na Facebook.

Místo plánovaného sobotního utkání chystá Baník na svém stadionu akci pro fanoušky. Bude se slavit postup a hokejisté převezmou pohár pro šampióna druhé ligy.

Sezona Moravských Budějovic končí hořce, přesto zůstává účast v druholigovém superfinále největším úspěchem v klubové historii. „Přátelé, tu historii jsme zažili společně! Máme na co vzpomínat a to je důležité! Važme si všeho, co naši borci, kterým patří největší dík, dokázali!" napsala Žihadla na Facebooku. A sportovně dodala: „Baníku Sokolov přejeme v Chance lize vše nej!"

Předchozí postupující do Chance ligy

2018: HC RT TORAX Poruba
2017: VHK ROBE Vsetín
2016: HC Frýdek-Místek
2015: HC ZUBR Přerov
2014: LHK Jestřábi Prostějov
2013: AZ RESIDOMO Havířov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz