Venkovní nadvláda? Plzeň to bude mít v hlavách, věříme si, zní z Třince

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Sázet na domácí se v soubojích mezi Třincem a Plzní rozhodně nevyplácí, v letošní sezoně ovládli všech šest zápasů hosté. Bude to platit i po třetí a čtvrté semifinálové bitvě na západě Čech?

HokejkaTV

Oceláři pevně věří, že ano. Ve své Werk Areně sice indiánům podlehli 2:3, 5:6 po nájezdech a teď v semifinále 1:4 a 2:3, ale v Plzni během základní části slavili výhry 4:1 a 2:1. Právě tohle vědomí jim může za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy v odvetách pomoci.


„Určitě nás to může zvednout. Oni to budou mít také v hlavách,“ hlásí útočník Michal Kovařčík, který si vůbec nepřipouští, že by se už série do Slezska nevrátila. „Věříme si, už jsme tam v této sezoně dvakrát zvítězili. Jedeme do Plzně vyhrát oba zápasy,“ velí.

Indiáni se blýskli dvěma fantastickými ťukesy

V základní části Oceláři dovolili soupeři v Home Monitoring Aréně pokaždé jen gól. „To jsme hráli zodpovědně dozadu a nedostávali takové góly jako první dva v posledním utkání. To tam Šimon může dělat, co chce, a dělají si z něj kašpara. To se nemůže stávat.“

„Daří se jim a ukazují svou sílu. Zatím to jsou rozdíloví hráči, je potřeba je víc pohlídat.“

Třinec po dvou domácích porážkách bude muset na západě Čech přidat a zlepšit svůj výkon. „Šance tam jsou, ale nedáváme góly. Musíme zlepšit zakončení. Taky cítíme, že se k nám zatím neodrážejí kotouče. Ale věřím, že to všechno přijde,“ pokyvuje Kovařčík.

Věřím, že to ještě dáme, hlásí Ocelář Adámek

Jeho tým musí zlepšit i přesilovky a dát si pozor na úderné duo Milan GulašJan Kovář, které se v úvodních dvou zápasech blýsklo dohromady devíti body. „Daří se jim a ukazují svou sílu. Zatím to jsou rozdíloví hráči, je potřeba je víc pohlídat,“ ví mladý forvard.

ČTĚTE TAKÉ: 2:0? To jsme nečekali, září Kindl a těší se na fanoušky

Ocelářům by pomohla i vedoucí branka, pod Javorovým pokaždé rychle ztráceli dva góly. „Což je nepříjemné. Chtělo by to dát první gól, možná by se nám trochu ulevilo a oni by se taky cítili jinak. Věřím, že se nám to povede a uspějeme,“ uzavírá mladší z bratrů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz