Venkovní vítězství 9:0? Šumperk překonal 39 let starý rekord

Foto: dracisumperk.cz

28. září 2018, 12:05

Adam Bagar

Hokejisté Šumperka naposledy deklasovali Kopřivnici na jejím ledě 9:0 a vytvořili tím nový klubový rekord ve druhé lize. Informuje o tom web historiehcs.estranky.cz, který mapuje historii tamního hokeje.

Zlatá hokejka

Draci nechali zapomenout na týden staré zaváhání z Nového Jičína, v Kopřivnici navázali na domácí triumf nad Bobry a také díky pěti bodům veterána Karla Pláška brali výhru 9:0.

„Musím všechny hráče pochválit. Postavili jsme výkon na naprosté disciplíně, za to jim musím poděkovat. Výborný výkon podal i brankář Matej Kristín," těší trenéra Jozefa Zavadila.

Hattrick Květoně a pět bodů Pláška. Vrchlabí i Sokolov dál stoprocentní »

Šumperští hokejisté středečním triumfem o devět gólů překonali klubový rekord z roku 1979 v nejvyšším venkovním vítězství ve druhé lize, stalo se tak po dlouhých víc než 39 letech.

Historicky nejvyšší výhra? 17:0 ve Frýdku-Místku

Šumperk, který ještě tehdy vystupoval jako Stadión, držel původní rekord z utkání se Slovanem Hodonín. Tým z podhůří Jeseníků zvítězil 18. února 1979 na jihu Moravy hladce 12:4.

Ředitel Draků Velčovský o dluzích, ambicích, kádru i prvoligové licenci »

Historicky nejvyšší vítězství se však datuje do sezony 1980/81, kdy hokejisté Šumperka vyhráli ve Frýdku-Místku nevídaně vysoko 17:0. Střetnutí se hrálo v rámci krajského přeboru.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz