Věřím, že existuje spravedlnost a pomůže nám ke snu, přeje si Endál

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Havlíčkův Brod podruhé za sebou bojuje v kvalifikaci o postup do WSM Ligy. Loni mu utekl jen kvůli horšímu skóre a o to víc chce letos uspět. Důležitý zápas v Porubě sice Bruslaři v závěru ztratili a podlehli 4:5, ale dobře vědí, že stále mají všechno ve svých rukou. "Věřím, že existuje spravedlnost a pomůže nám otevřít cestu k našemu snu," hlásí odhodlaně tahoun týmu Lukáš Endál.

Nový fanshop

Havlíčkův Brod vstoupil do bojů o WSM Ligu jasnou výhrou 6:2 nad Jabloncem nad Nisou, ale ve druhém utkání narazil a z Poruby si odvezl porážku 4:5. „Pro nás je to strašně bolestivé a kruté. Kdo na zápase byl, tak viděl, jak se to vyvíjelo. Rozhodně nevyhrálo lepší mužstvo,“ smutní jednatřicetiletý bojovník, jenž nebyl spokojený jen s první třetinou.

„Moc si přeju, abychom to zvládli a v neděli společně s našimi skvělými fanoušky slavili.“

„Moc jsme nevěděli, s čím soupeř přijde. Čekali jsme spíš na to, co předvede, než abychom se soustředili na svou hru. Bylo to takové oťukávání, ale pak jsme si k tomu po první třetině dost řekli. Viděli jsme, že nám jdou nohy, rozjezdili jsme to a věděli, co na Porubu hrát. A to jsme taky hráli.“ Bruslaři druhou část ovládli a smazali v ní dvougólové manko.

Ve třetím dějství pak dokonce vedli 4:3, jenže v závěrečných třech minutách dvakrát udeřil Jan Káňa a odjížděli s prázdnou. „Takový je někdy hokej. Stačí jedna chybka, druhá, třetí a ze tří plivanců jsou tři góly, i když ten poslední byl dobře trefený. Škoda toho závěru. To by se nám asi nemělo stávat, ale stává se to,“ líčí zklamaně produktivní útočník.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Toho mrzely také neproměněné šance. „Měli jsem jich spoustu. Kdybychom je využili, tak se zápas vyvíjel jinak. Myslím, že se nemáme za co stydět, předvedli jsme kvalitní výkon. Pořád věřím, že existuje spravedlnost a hokejový Bůh, který nám za celou sezonu pomůže a dotáhne nás k našemu snu,“ přeje si Lukáš Endál, jenž v Porubě musel měnit dres.

„Jdete do souboje před bránou a najednou přijede hráč a začne vám trhat dres. Tomu tedy moc nerozumím,“ kroutí hlavou. „Ale je to play off. Jsou to bitvy o všechno a emoce k tomu patří. Týmy na ledě si nic nedarují, o tom je taky hokej,“ ví Endál, který v Porubě vstřelil branku na 3:3 a rozšířil své brodské sezónní konto už na skvělých 87 bodů (42+45).

Bruslaři se o WSM Ligu pokoušeli už loni, ale o skóre zaostali za Vsetínem. Letos je proto jejich odhodlání ještě větší. „Máme dva zápasy na to, abychom ukázali, že na to máme. A že jsme tým, který tam tolik chce. Musíme do toho jít ještě víc než předtím, na dvě sta procent, hrabat, hrabat a hrabat. Pevně doufám, že se nám to povede,“ pokyvuje odhodlaně.

Karty jsou rozdány jasně. „Máme to ve svých rukou, musíme oba zápasy vyhrát. Prvně musíme v pátek zvládnout utkání v Jablonci, kde se hraje těžko, a pak v neděli máme Porubu. Není už kam cuknout. Už jenom kvůli našim skvělým fanouškům. Moc si přeju, abychom to zvládli a společně s nimi doma slavili,“ zasní se hráč s extraligovými zkušenosti.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz