Věřím, že se o postup popereme, hlásí Teper. Proč odešel ze Vsetína?

Foto: hcporuba.cz

Po čtyřech skvělých sezonách na Vsetíně se Jakub Teper rozhodl pro novou výzvu. Má být jedním z tahounů po úspěchu lačnící Poruby.

Chance liga na Hokejka TV

„Já nad tím trošku přemýšlel už v průběhu sezony, že po těch čtyřech letech na Vsetíně by to možná chtělo nějakou změnu. Nějaký impuls. To člověk občas potřebuje," vypráví Teper v rozhovoru pro hcporuba.cz.

Jeho rozhodování urychlila pandemie koronaviru. „Když se sezona předčasně ukončila, tak se na Vsetíně moc nevědělo, co a jak bude. Bylo to takové váhavé," vrací se do března a dubna. „Z Poruby přišla konkrétní nabídka, také cíle byly konkrétní. Chtěl jsem změnu." 

Teper platil za klíčového obránce Vsetína. Památné jsou jeho kombinace s Ondřejem Slováčkem, Lubošem Robem, Antonínem Pechancem a Vítem Jonákem. Společně tvořili nejúdernější formaci prvoligové sezony 2018/2019.

„Když se sezona předčasně ukončila, tak se na Vsetíně moc nevědělo, co a jak bude."

Teperovi se vydařil i uplynulý ročník: ve 40 zápasech pomohl týmu 22 body (5+17). „Problém na Vsetíně nebyl žádný. Rozloučili jsme se v dobrém. Se všemi jsem tam vycházel perfektně," říká na porubských stránkách.

A proč si vybral zrovna Ostravany? „Nechtělo se mi nikam daleko. Nebo do žádného týmu, který by byl dole," povídá.

„Poruba měla jasné ambice. Věděl jsem, jací hráči sem půjdou," zmiňuje. „Navíc jsem se přesunul blíž k domovu. Taky mám v Ostravě školu, studuju tělesnou výchovu. Takže pro mě bude vše snadnější, co se týká osobního života. Uvidíme, jak to půjde na ledě."

„Přesunul jsem se blíž k domovu. Taky mám v Ostravě školu."

Jeho přesun z Lapače do RT TORAX Areny je hodně sledovaný, vždyť Teper patří k absolutní prvoligové špičce. „Já si tlak vůbec nepřipouštím. Prostě budu hrát tak, jak jsem hrál na Vsetíně. Proto si mě sem, doufám, vzali. Snad to bude v pohodě a klukům pomůžu," věří osmadvacetiletý bek.

Společně s ním získala Poruba slovenského reprezentanta Lukáše Kozáka, výborného bruslaře Dušana Žovince nebo produktivní útočníky Markuse Korkiakoskiho, Lukáše Endála a Petra Stloukala.

O Porubě se tedy nedá hovořit jako o černém koni, ale jako o nefalšovaném spolufavoritovi. „Vždy se hraje pro to, aby se postoupilo, aby se vyhrál poslední zápas v sezoně. Věřím, že se o to aspoň popereme. Kdo by nechtěl postoupit... Ale musí se k tomu přistupovat s pokorou," je si vědomý.

„Na papíře to je vždycky nějak a na ledě je to jinak. Doufám, že na ledě budeme nejsilnější my," dodal ve videorozhovoru pro hcporuba.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz